Malzemeyle Hazırlanan Öksürük Geçiren Harika Tarif

Malzemeyle Hazırlanan Öksürük Geçiren Harika Tarif

Kış aylarının başlamasıyla birlikte birçok hastalık baş göstermeye başlamaktadır. Havanın gün içerisinde bir sıcak bir soğuk olması, insan sağlığını çok çabuk etkilemektedir. Bunun sonucunda da grip, nezle gibi hastalıklar artmaya başlamaktadır. Hastalıkların kuru öksürük şeklinde de meydana geldiği görülmektedir. Öksürük insan yaşamını olumsuz etkilemektedir. Özellikle geceleri uykusuz kalmanıza yol açmakta, gün içerisinde daha bitkin düşmenize neden olmaktadır. Az malzemeyle hazırlanan öksürük geçiren harika tarif önerileri bulunmaktadır. Bu tarifleri uygulayarak rahatça uykuya geçebileceğinizi bilmeniz gerekir.

Az malzemeyle hazırlanan öksürük geçiren harika tarif için gerekli olan malzemeler şunlardır: 10 – 15 adet hatmi çiçeği, bir bardak su ve bir tatlı kaşığı bal. Hatmi çiçeklerini bir bardak suda iyice kaynatıp, 5 dakika demlendirmeniz durumunda içerisine bal ekleyerek günde en az 5 – 6 bardak tüketmeniz gerekmektedir. Bu sayede öksürüğünüz, ilk içtiğiniz gün hafifleyecektir. 2. gün ise tamamen kesilecektir. Tamamen doğal bir tarif olan bu içecek, herkes tarafından içilebilir. İçmeniz durumunda hiçbir sıkıntı yaşamaz, aksine hastalığınıza bitkisel çözüm bulmuş olursunuz.

117

Öksürüğün Tedavisi

Uykuları kaçıran, gün içerisinde normal yaşantınızı etkileyen öksürük, az malzemeyle hazırlanan öksürük geçiren harika tarif sayesinde çok kısa süre içerisinde yok olup gidecektir. Özellikle çalışma hayatında olan kişiler ve okul çağındaki çocuklar için öksürüğün daha sıkıntılı olduğu bilinen bir gerçektir. Çalışan kişi işlerine odaklanamaz, okul çağındaki çocuk ise derslerine kendisini veremez. Bu durumda ise işlerde ve derslerde aksamalar meydana gelir. Aynı zamanda öksürüğün tedavi edilememesi durumunda daha başka hastalıklara yol açabileceği unutulmamalıdır.

Öksürüğün başladığı görüldüğü an yukarıda belirtilen çay tarifi uygulanabilir. Bunun haricinde bir tatlı kaşığı bal üzerine zencefil, zerdeçal ve karabiber ekleyerek yiyebilirsiniz. Bu tarif ise bir hafta sabah – akşam uygulandığı takdirde öksürüğün kesilmesine yardımcı olacaktır. Doğal yöntemleri öncelikli tercih ederek öksürüğünüzü kesmeye çalışmanız tavsiye edilmektedir.

canımanne.com adına sağlıklı günler dileriz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ