Migren Ağrısını Tuz ile Geçirin

canımanne

Çağımızın en büyük problemlerinden biri de 10 kişiden birinde görülen migren. Son zamanlarda çevremde fazlasıyla denk geldiğim bu rahatsızlığın kişilerin yaşam kalitesini düşürdüğünü gözlemledim. Bu hiç de hoş bir durum değil ki. Yemek yapamaz, uyuyamaz, dışarı çıkamaz hale geliniyor ve tamamen izole edilmiş sessiz bir ortamda dinlenilmeye ihtiyaç duyuluyor. Bu şansı her daim elde edemediğimiz için ağrıyı daha da körüklemiş oluyoruz.

canımanne2

Migrenin oluşum nedenleri arasında en başta şuan hepimizin sıklıkla yaşadığı stres yer almaktadır. Stressiz bir günümüzün geçmediği şu dünyada bu tür rahatsızlıkla gelip vücudumuza kolaylıkla yerleşebiliyor. Bu yüzden kendimizi ruhen daha fazla rahatlatmalıyız ki sorunlarla baş edecek sağlığımız olsun. Diğer nedenlerden biri ise yeterince su tüketmiyor oluşumuz. Doktorların da önerdiği gibi her gün 3lt. su içmeyi ihmal etmemeliyiz.

canımanne4

Mineral ve vitamin eksikliğinden de yine migrene yakalanabiliriz. Bu yüzden yediklerimizden yeterli minerali ve vitamini almaya dikkat etmeliyiz. Aksi takdirde bünyemiz zayıf düşer ve hastalıklara kapımızı açmış oluruz. Henüz migreniniz yoksa ve şu rahatsızlıkları yaşıyorsanız başındasınız demektir; baş dönmesi, mide bulantısı, koyuya, sese ve ışığa karşı aşırı duyarlılık, mide bulantısı, baş ağrısı, istifra etme.

canımanne5

Tüm bu huzursuz edici rahatsızlıktan ev yapımı bir yöntem ile kurtulmak istiyorsanız kâğıtlarınızı ve kalemlerinizi hazırlayın hanımlar şimdi vereceğim tarif sizleri çok rahatlatacak. Tuz ile migren tedavisi için ihtiyacınız olan malzemeler; 2 çay kaşığı Himalaya tuzu ve bir bardak taze sıkılmış limon suyu. Tuzumuzu limon suyumuz ile iyice karıştırıyoruz. Bu çok yoğun bir tat olacağı için su ile açmanız gerekiyor. Geniş bir kâseye suyumuzu koyup üzerine karışımımızı ekliyoruz. Elde ettiğimiz karışımı güzelce karıştırıyoruz içiyoruz. Bu tarif ile şifa bulacaksınız hanımlar!
canımanne3

Şimdiden hepinize sağlık dolu günler diliyorum!

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ