Canım Anne

Minimalizm Nedir? Minimalizm ile Hayatınızı Kolaylaştırın!

Minimalizm Nedir? Minimalizm ile Hayatınızı Kolaylaştırın!

Günümüz sosyal yaşamının yoğun koşturmacası kişilerin stres altında olmasını artırır. Çağa ayak uydurmak için girilen beklentiler, aile ve sosyal yaşama dair ağır sorumluluklar, yetişmesi gereken onlarca iş kişilerin her gün kendilerini zihinsel ve bedensel olarak derin bir yorgunluk içinde hissetmesine yol açar. Bazıları bu yoğunluk ve yorgunluktan kendilerine göre uzaklaşma tekniklerini bulurken, bazı kişilerse bununla nasıl başa çıkacaklarını bilemezler. Günümüzde minimalizm nedir sorusu sıkça sorulur. Minimalizm yaşamı kolaylaştırmak için başvurulan yöntemlerden biri olarak kısaca anlatılabilir.

minimalizm-nedir
Minimalizm Nedir

Minimalizm Nedir?

Sitemizde daha önce Mutlu Olamıyorum! Mutlu Olmak için 10 Önemli Tavsiye başlığıyla yayınladığımız yazımız takipçilerimiz tarafından yoğun ilgi gördü. Bugünkü yazımızın konusunu minimalizm nedir olarak belirledik. Minimalizmin esası sadelik üzerinedir. Yaşamda sadeliği ön plana çıkarabilen kişilerin mutluluk alanlarının arttığı yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Bir yaşam felsefesi olarak karşımıza çıkan minimalist düşünce kişileri yaşamın gereksiz kalabalığından kurtarır. Ancak bu kavramın anlamı çoğu zaman yanlış anlaşılır. Minimalizm çoğu zaman evdeki eşyaları azaltmak, yaşam alanlarını sadeleştirmek olarak algılanır. Aslında tam olarak bu değildir. Eşyaların yanı sıra yaşamın her alanındaki yüklerin azaltılması anlamını tam olarak açıklar.

minimalizm-nedir
Minimalist Düşünce

Nasıl Minimalist Olunur?

Minimalizm nedir sorunu cevapladıktan sonra şimdi de kişilerin nasıl minimalist olunur ile ilgili merak ettiklerine değinelim.

  • Evinizdeki eşyalardan kullanmadıklarınızı ihtiyaç sahipleriyle paylaşın. Hem yaşam alanınız rahatlamış olur, hem de paylaşmanın mutluluğunu yaşarsınız.
  • Kafanızdaki gereksiz düşüncelerden kurtulun. Önemli ve önemsiz düşünceleri ayrıştırmakla işe başlayın. Önemsiz olanlardan kurutulun. Böylece önemli olanlara daha fazla yoğunlaşabilirsiniz.
  • Alışverişlerinizi azaltın. Markete gittiğinizde veya bir mağazaya girdiğinizde ihtiyacını olmayan şeyleri satın almayın.
  • Mutfak dolabınızdan uzun süredir kullanmadığınız araç gereçleri eleyin.
  • Gardrobunuzu sadeleştirin. Sevmediğiniz renklerde olan giysilerin boşuna yer kaplamasına izin vermeyin.
  • Minimalizm nedir diye araştırırken sizi strese iten sebepleri bulun ve azaltın.
  • İşlerinizi doğru planlayarak daha az araba kullanın.
  • Telefonla konuşma ve mesajlaşmayı en aza indirin. Gereksiz konular hakkında telefonda konuşmayın ve yazışmayın. Ona harcadığınız zamanda mutlu olacağınız aktivitelerde bulunun.
  • Daha az yemek yemeyi hayat felsefeniz haline getirin.
  • Sade giyinin. Süs eşyalarınızı azaltın.
minimalizm-nedir
Nasıl Minimalist Olunur
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ