Mobilyadaki Sigara Yanığı Nasıl Kapatılır?

Mobilyadaki Sigara Yanığı Nasıl Kapatılır?

Evlerimizin dekorasyonu, temizliği ve düzenli, tertipli görünmesi hepimiz için önemlidir. Zaman içinde dikkatli kullanılmazsa mobilyalarda çeşitli sorunlar ortaya çıkar. Mobilyaların deforme olması, bozulması, çizilmesi bu gibi sorunlardandır. Sitemizde mobilya bakımı ile ilgili pek çok içerik yer alır. Mobilyaların Bakımı Nasıl Yapılır? Mobilya Bakımı Püf Noktaları! Adlı yazımız da bunlardan biridir. Bu yazımızın konusunu can sıkıcı durumlardan olan mobilyadaki sigara yanığı olarak belirledik. Mobilyalarda istenmeyen durumlardan biri olan mobilyalardaki sigara yanıkları nasıl geçer? Sigara yanığına ne yapılır? Bu soruların cevabı yazımızın devamında…

mobilyadaki-sigara-yanigi
Mobilyadaki Sigara Yanığı

Mobilyadaki Sigara Yanığı Geçer mi?

Mobilyalar çeşitli ağaç türlerinden imal edilirler. Bu nedenle ateşe karşı dayanıklı olmamaları normaldir. Minik bir ateş parçası da mobilyanın üzerine düşse bu zarar verir. Mobilyadaki sigara yanığı sık rastlanan mobilyanın sigara düşen kısmında siyah bir leke oluşur. Mobilyalardaki sigara yanıkları bazı yöntemlerin bilinmesiyle kamufle edilebilir. Sigara yanığı nasıl yok edilir? Sorusu yazımızın devamında cevaplanmıştır. Sigara düşen mobilyada ayrıca leke de oluşur. Bu lekeye karşı ne yapılacağını merak edenlerin sayısı hayli çoktur.

mobilyadaki-sigara-yanigi
Mobilyalardaki Sigara Yanıkları

Mobilyalardaki Sigara Yanıkları Nasıl Geçer?

Mobilyalardaki sigara yanıkları nasıl geçer? Sigara yanıkları için neler yapılabilir? Mobilyadaki sigara yanığı gizleme yöntemleri hangileridir? İşte sigara yanıklarının görünmesini engellemek için izlemeniz adımlar…

  • Sigaranın ateşinin düştüğü bölgede ateş söndükten sonra kül birikintisi olur. Bu küle kesinlikle ıslak bez sürmeyin. Islak besle sigara külünü silmek daha çok leke oluşmasına yol açar.
  • Sigara ateşinden arta kalan külü elektrik süpürgesi ile çekin.
  • Mobilyanın üzerinde sigara ateşinden yanık oluşan bölgeye az miktarda mayonez sürün.
  • Birkaç saat boyunca o bölgeyi ellemeyin ve kurumasını bekleyin.
  • Mayonez kuruduktan sonra aynı bölgenin üzerine yumuşak bir bez ile mobilya cilası sürün. Bu işlemleri belirttiğimiz adımları doğru şekilde izleyerek gerçekleştirirseniz mobilyadaki sigara yanığı olan bölgenin kamufle olduğunu göreceksiniz.
mobilyadaki-sigara-yanigi
Mobilyadaki Yanıklar Nasıl Geçer
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ