Reklam

Motifli Örgü Top Nasıl Yapılır?

Reklam
Reklam

  Örgüden yapılan parçalara, ürünlere her geçen gün yenileri eklenmektedir. El emeği ve el örgüsü ürünlere verilen değerin yeniden arttığı şu günlerde, örgüden yapılan yeni modelleri örnekler ortaya çıkmaktadır. Örgünün şıklığı her modele fazlasıyla yakışmaktadır.

Örgüden top yapımı da son zamanlarda fazlasıyla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. İlk bakışta zor gibi gözükse de aslında yapımı oldukça basit ve keyiflidir. Bütün şekilde örmek zor olacağı için top örmek için motiflerin birleştirilmesi ile oluşan modeller tercih edilmektedir. Böylelikle sizde küçük motifler yapıp ekleyerek çok şık ve sevimli örgü top elde edebilirsiniz.

Örgü top yapabilmek için gerekli olan malzemeler ise renkli iplikler, makas, iğne, tığ, boncuk elyaf, makas bu model iç,n size yeterli olacaktır.

Öncelikle renkli küçük motifler yaparak işe başlamanızda fayda var. İstediğiniz renkleri seçerek küçük motifler halinde topun parçalarını örünüz. Tüm motifleri örmeniz bittikten sonra ördüğünüz küçük motifleri iğne ile birbirinde ekleyerek top formuna sokunuz. Çok az bir açıklık bırakıp içini boncuk elyaf ile doldurup son kalan kısmı da dikiniz. Bu rengarenk, şirin topa çocuğunuz bayılacaktır. Hazır toplar gibi kimyasal ve plastik modeller içermediği için çocuğunuz için rahatlıkla ve güvenle kullanabilirsiniz.

   Motifli örgü top modeli oldukça kullanışlı ve kolay örme yöntemi ile çoğu annenin tercihleri arasında yer almaktadır. Sizde çocuğunuz için evde artan ipliklerinizi değerlendirerek rahatlıkla örgü top yapabilirsiniz. El becerisi olan ve tığ işi örgü bilen her bayanın rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır.

Örgüden yapılmış topu ister çocuğunuza özel bir günde hediye edebilir, isterseniz sevdiğiniz biri için örüp hediye edebilirsiniz. Hiç şüphesiz ki el emeği ile yapılmış bir hediye alınan hediyeden çok daha fazla değerlidir.

Sonrakini düzenle 23 Kasım 2016 3:28 pm

Reklam

Rasgele Konular

 • Örgü Modelleri
 • Tunus İşi
 • Video
 • Video Galeri
 • Videolu Örgü Tarifleri

Tunus İşi Yeni Model ve Yapımı 4

Tunus İşi Yeni Model ve Yapımı 4 Merhabalar Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Modelleri ile ilgili… Devamını oku

2 saat önce
 • Lif Modelleri

Yeni kese lif modeli yapılışı

Yeni kese lif modeli yapılışı bir önceki paylaşımımız da yuvarlak modelini paylaştığımız modelin bugün kese… Devamını oku

3 saat önce
 • Lif Modelleri

Yeni kare lif modeli kutu tekniği yapılışı

Yeni kare lif modeli kutu tekniği yapılışı kolay kutu tekniği lif örneği arayanlar için harika… Devamını oku

4 saat önce
 • Takı Tasarım
 • Takılar

Tuğralı sallantılı küpe yapımı

Tuğralı sallantılı küpe yapımı kendin yap köşemizde şık küpe yapabilirsiniz. Hanımlarımızın takı tasarımlarına ilgisi oldukça… Devamını oku

1 gün önce
 • Bebek yelekleri

Dikişsiz tığ işi bebek yelek modeli yapımı

Dikişsiz tığ işi bebek yelek modeli yapımı V yakalı düğme detayı kullanımı olmayan tığ işi… Devamını oku

1 gün önce
 • Lif Modelleri

Yeni menekşe lif modeli yapımı

Yeni menekşe lif modeli yapımı mor menekşe çiçeği sevenler için çiçek teması lif modeline taşınmıştır.… Devamını oku

1 gün önce
Reklam