Reklam

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur? Muhabbet Kuşu Konuşturma!

Reklam
Reklam

Muhabbet kuşları evlerimizin neşesi olan evcil hayvanlardan biridir. Muhabbet kuşu beslemek diğer evcil hayvanları beslemekten aslında daha kolaydır. Bu yüzden tercih edilmesinin yanı sıra kuşlara meraklı olanların da ilk tercihlerindendir. Evcil hayvanlar evlerimizin birer parçası olurlar. Muhabbet kuşları konuşma yetenekleri ile de bilinir. Bu nedenle yeni bir kuş alan kişiler muhabbet kuşu nasıl konuşur? Muhabbet kuşu nasıl konuşturulur? Ele nasıl alıştırılır? Muhabbet kuşu konuşturma gibi sorgularla ilgileniyorlar. Evde hayvan beslemek ile ilgili yazılarımız sayfalarımızda daha önce de yer almıştı. Bunlardan biri olan Kedilerde Tüy Dökme Nedenleri Nelerdir? Nasıl Engellenir? Başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz. 

Muhabbet Kuşu Konuşturma

Muhabbet Kuşu Alırken Dikkat Edilecekler!

 • Bir muhabbet kuşunuz olmasına karar verdiyseniz onun yavru olmasına dikkat edin. Yavru muhabbet kuşları diğer tüm evcil hayvanlar gibi size daha çabuk alışırlar. Böylece muhabbet kuşu konuşturma aşamasına da daha kolay geçebilirsiniz.
 • Muhabbet kuşunuzu aldıktan sonra evde onun için bir yer belirlemeniz ve bu yeri değiştirmemeniz gerekir. Kuşun öncelikle yeni yerine alışması ve çevresini tanıması gerekir.
 • Evde muhabbet kuşu beslemek isteyenlerin aldıktan sonra 1 hafta boyunca kuşu kafesinden çıkartmaması eve alışmasını sağlayacaktır.
 • Muhabbet kuşu konuşturma püf noktalarının en önemlisi kuş eve yeni geldiğinde her gün düzenli olarak yanına gidip onunla konuşmak yer alır. Kuşunuzun konuşması için önce sizi benimsemesi gerekir. Bu konuşmalarda söylemesini istediğiniz kelimeleri tekrar etmeye başlayabilirsiniz.
 • Muhabbet kuşunun beslenmesi için klasik kuş yemlerinin haricinde ballı çubuklardan da alabilir, onunla konuştuğunuzda bunlardan verebilirsiniz.
Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşur?

Muhabbet Kuşu Konuşturma Kolay mı?

Muhabbet kuşu konuşturma çok kolay değildir. Ancak sizin kuşunuza ilginiz, onun yerini ve sizi benimsemesi, ev ortamında sürekli aynı kişileri görmesi, yanında çok gürültü yapmamak gibi etkileri göz önünde bulundurursanız muhabbet kuşu konuşturma işiniz kolaylaşacaktır. Kuşun konuşma kabiliyeti ayrıca cinsine de bağlıdır.

Muhabbet Kuşu Beslemek

Sonrakini düzenle 13 Kasım 2019 8:03 am

Reklam

Rasgele Konular

 • Bebek Battaniye Modelleri

Tığ işi ponponlu bebek battaniyesi yapımı

Tığ işi ponponlu bebek battaniyesi yapımı çok amaçlı örgü modeli olarak kullana bileceğiniz tığ işi… Devamını oku

5 saat önce
 • Lif Modelleri

Yeni incili papatya güzeli yuvarlak lif yapımı

Yeni incili papatya güzeli yuvarlak lif yapımı bir önceki paylaşımımız da kare papatya güzeli lif… Devamını oku

5 saat önce
 • Lif Modelleri

Yeni yaprak esintisi lif modeli yapılışı

Yeni yaprak esintisi lif modeli yapılışı görselliği harika model lif yapımı çeyizlerin gözdesi olabilecek lif… Devamını oku

6 saat önce
 • Örgü Şapka ve Bere Modelleri

Ayıcık bebek bere modeli yapılışı

Ayıcık bere modeli yapılışı figürlü bere modeli arayanlar için çocukların severek kullanacağı bere modelini kolaylıkla… Devamını oku

1 gün önce
 • Tunus İşi

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Merhabalar Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Modelleri ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli ziyaretçilerimiz… Devamını oku

2 gün önce
 • Tunus İşi

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Yeni Model Yapımı ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli… Devamını oku

2 gün önce
Reklam