Muhabbet Kuşu Ne Yer? Muhabbet Kuşuna Ne Verilir?

Muhabbet Kuşu Ne Yer? Muhabbet Kuşuna Ne Verilir?

Evlerimizde beslediğimiz evcil hayvanlardan olan muhabbet kuşları evlerin neşesidir. Cıvıl cıvıl sesleri ve arkadaş canlısı görüntüleri ile evlerimizi şenlendiren muhabbet kuşu ne yer diye merak edenler bu yazımızla bilgilenebilirler. Muhabbet kuşuna ne verilir? Muhabbet kuşları ne yer? Genel olarak tohumla beslendiği bilinen muhabbet kuşları ile ilgili tüm merak ettikleriniz yazının devamında… Sitemizde daha önce de evcil hayvanlarınızla ilgili yazılar yayınlamıştık. Bunlardan biri olan Kedilerde Tüy Dökme Nedenleri Nelerdir? Nasıl Engellenir? Konulu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

muhabbet-kusu-ne-yer
Muhabbet Kuşu Ne Yer

Muhabbet Kuşu Ne Yer?

Bilinen muhabbet kuşlarının tohumlarla beslendikleridir. Bir muhabbet kuşu ne yer sorusu bu hayvanların tohum tüketerek beslendiği şeklinde cevaplanır. Muhabbet kuşunuza yem alırken kaliteli yemlerden almanızı öncelikle tavsiye ederiz. Muhabbet kuşu yemleri sarı, kırmızı ve beyaz darı, Nijer tohumu ve bunlara benzer içeriklerden oluşur. Muhabbet kuşuna ne verilir? Muhabbet kuşunuza besin değerleri değişik olan keten, kenevir, yulaf, ay çekirdeği ve buğdaydan yapılmış olan yemlerden verebilirsiniz. Yemlerin soyulmuş yani kabuksuz olmamasını tercih etmelisiniz. Canlı görünüme sahip olmayan tohumlar besin değerini kaybetmiş sayılırlar.

muhabbet-kusu-ne-yer
Muhabbet Kuşuna Ne Verilir

Muhabbet Kuşuna Ne Verilir?

Muhabbet kuşu ne yer? Yem haricinde evde beslediğimiz muhabbet kuşumuza aşağıdaki besinleri de ölçülü miktarlarda verebiliriz. Muhabbet kuşuna ne verilir? Diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

  • Kalamar diye bilinen mürekkep balığının kemiği doğal kalsiyum deposu olarak bilinir. Muhabbet kuşuna kalamar kemiği yedirebilirsiniz.
  • Muhabbet kuşları dal darıyı çok sever. Günde yarım dal darı verebilirsiniz.
  • Dilimlediğiniz ya da püre haline getirdiğiniz taze sebze ve meyveler muhabbet kuşuna verilebilir.
  • Pirinç, çavdar, yulaf, buğday gibi tahıllar ve buğday ekmeği ıslatılarak muhabbet kuşu ne yer sorusu cevaplanabilir.
  • Muhabbet kuşunun protein ihtiyacını karşılamak için sık olmamakla birlikte pişmiş et de verebiliriz.
  • Muhabbet kuşunun su ihtiyacını karşılamayı unutmayınız.
muhabbet-kusu-ne-yer
Muhabbet Kuşuna Ne Yedirilir
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ