Mutfağı Temiz Tutmanın Püf Noktaları

Mutfağı Temiz Tutmanın Püf Noktaları

Evde en fazla kullanılan alanlardan biri olan mutfağınızı parlatacak temizlik önerilerini ve püf noktaları sizler için derledik.

Özellikle kalabalık evlerde mutfak sürekli olarak kullanıldığı için oldukça fazla dağınık görünür. Her ne kadar toplayıp temizleseniz de istediğiniz gibi olmaz. Mutfağınızı sürekli köşe bucak dip temizlemek yerine belli başlı püf noktaları ve önerileri bilip ona göre hareket etmeniz daha mantıklı olacaktır. Böylelikle çok fazla zaman ayırmadan mutfağınızın pırıl pırıl görünmesini sağlayabilirsiniz. Aşağıdan mutfağınızı parlatacak ve temiz görünmesini sağlayacak püf noktaları öğrenebilirsiniz.

Mutfağı Temiz Tutmanın Püf Noktaları

  • Mutfakta yer alan havalandırma kapakları temizlemesi zor alanlardır. Aralarında kir birikmesi kötü bir görünüme sebep olabilmektedir. Bunu engellemek için havalandırma kapaklarının aralarını cetvelle temizleyebilirsiniz.
  • Özellikle bulaşık makinesinde yıkanan bardaklarda sıkça su lekesi kalmaktadır. Kireç ve su lekelerini engellemek için belli aralıklar ile bardaklarınızı alkol ile temizleyip silin.
  • Buzdolabı raflarınızın üstüne kağıt havlular sererek daha az kirlenmesini sağlayabilirsiniz. Belli aralıklar ile kağıt havluları değiştirmek daha az zahmetsiz olacaktır.
  • Fırın içerisinde yer alan zorlu yağ ve yemeklerini temizlemek için içerisinde su kaynatın. Su kaynadıkça buhar lekelerin yumuşamasını sağlayacaktır ve daha kolay temizlemenizi sağlayacaktır.
  • Ocak üstünde yer alan çıkmayan yağ lekelerinin üstüne un döküp bekleyin. Un yağı emecek ve ocağınızı daha kolay temizlemenizi sağlayacaktır.
  • Mutfağınız ve buzdolabınız da kötü kokular eksik olmuyorsa aktif karbon tabletlerini kullanabilirsiniz.

Sitemizde yer alan diğer pratik bilgiler konularını da göz atabilirsiniz. Sizin de evinizde deneyip memnun kaldığınız temizlik yöntemleri var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ