Mutfağınızda Sirke ile Yaratacağınız 4 Mucize

Mutfağınızda Sirke ile Yaratacağınız 4 Mucize

  Temiz yaparken kullandığımız malzemeler oldukça önemlidir. Temizlik yapıyoruz diye sağlığımız ile oynamamak için doğal ürünleri ve maddeleri kullanmakta fayda vardır. Ağır kimyasallar içeren temizlik ürünleri temizlik yaparken sizin sağlığınızı olumsuz yönde etkilerken etkili bir temizlik de sağlamayacak, hijyenik bir ortam sağlamayacaktır. Cilt hastalıklarına ve solunum hastalıkları gibi birçok hastalığa sebep olan kimyasal ürünlerden uzak durarak doğal temizleyicileri kullanmanız daha yararlı ve doğru olacaktır.

   Mutfak temizliğinde duyulmayan doğal temizleme yöntemleri arasından birkaçı ise şu şekildedir:

  • Mutfakta yemek yapıldığı için özellikle de et ve balık gibi ağır yemekler yapıldığında mutfak da koku oluşmak da ve uzun süre çıkmamaktadır. Bunu ve diğer mutfak da oluşan kötü kokuları ortadan kaldırmak için bir kabın içine su ve sirke koyarak ocağa alınız ve su buharlaşana kadar kaynatınız. Hem havanın temizlenmesini ve hijyen olmasını sağlayacak aynı zamanda ise kötü kokuları yok edecektir. Sadece kokuyu bastıran yok edemeyen oda parfümlerinden çok daha etkili bir yöntemdir.
  • Mutfağınız da eğer güveler varsa ve kurtulmak istiyorsanız bunun için bir kabın içine bir buçuk bardak sirke ve birkaç damla deterjan koyunuz ve bir köşede bir hafta kadar bekletiniz. Bütün güveleri çekecektir.
  • Mutfaklarda taze meyve ve sebzelerden kaynaklı olan küçük sinekler oluşmaktadır. Bunu engellemek için ise bir kavanozun içine yarıya kadar elma sirkesi koyunuz. Ardından ise kapağı kapatarak üstünden birkaç delik açınız. Bu yöntem tüm meyve sineklerini çekecektir.
  • Meyve ve sebzeleri ne kadar yıkarsanız yıkayın ilaçlandığı için tam bir hijyen, temizlik sağlayamazsınız. Bunun için 4 litre suyun içine 4 kaşık elma sirkesi koyunuz ve bu suyun içinde yıkayınız. Oldukça etkili bir yöntem olacak ve meyve, sebzeleriniz istediğiniz gibi tertemiz olacaktır.
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ