Canım Anne

Mutfak için Dekoratif Örgü Modelleri

Mutfak için Dekoratif Örgü Modelleri

Örgüyü çok sevip hayatının vazgeçilmezi haline getiren kadınlar için mutfakta dekoratif örgü modelleri tavsiyelerinde bulunacağım. Örgü modası artık

eskisi gibi devam etmiyor. Bazı evlerden kaldırılıyor, bazı evlere hiç girmiyor. Yinede modası geçmesine rağmen bazı kadınlarında vazgeçilmez el emeği olan dekoratif bir süs şeklinde olduğu için örgüden vazgeçmiyorlar.

Tuzluklar, çaylıklar, şekerlikler ve benzeri kaplar herkesin mutfağında vardır. Bunların dışını süsleyecek tığ ile örgü modelleri mevcuttur. Rengarenk iplerle

dilediğimiz şekilde örgüler örerek tuzluk kavanozunu veya şeker kavanozunu içine oturtabiliriz. Oldukça şık bir görüntüye sahip olacaktır.

Mutfakta deterjan veya sabunlarımızı koymak içinde örgüden yardım alabiliriz. Değişik değişik şekillerde modeller ortaya koyarak oldukça şık sabunluklar veya deterjanlıklar örebiliriz.

Mutfak masalarımızı süsleyecek tatlı şirin örgüler örebiliriz. Mesela bir karpuz, bebek, uçak veya bir kuş… Bu örgüler mutfaktaki masanızın üstünde oldukça şirin ve hoş duracaktır.

Yerde kullanacağınız halıyı bile kendi ellerinizle yapabilirsiniz. Kendi isteğinize göre şekil vererek ister yuvarlak ister kare isterseniz dikdörtgen ve

benzeri şekilde örerek mutfakta halı yerinde kullanabilirsiniz. Bunun haricinde boyutunu biraz daha küçülterek yolluk olarak kullanabilirsiniz veya boyutunu biraz daha küçülterek pas pas olarak da kullanabilirsiniz.

Yine örgü ile minder örebilirsiniz ve mutfaktaki sandalyelerin üzerinde kullanabilirsiniz veya yere oturacağınız zaman altınıza alabilirsiniz. Örgü sıcak tuttuğu için kış aylarında vazgeçilmez hale gelecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ