Mutlaka Okumanız Gereken 7 Çocuk Psikolojisi Kitabı

Mutlaka Okumanız Gereken 7 Çocuk Psikolojisi Kitabı

Çocuk bakımı hassasiyet gerekmektedir. Çocuklar yapı olarak ve zihinsel zekâ olarak yetişkinliklerden çok farklıdır. Kolay kırılırlar ve kolay kafaları karışabilmektedir. Yaptığınız veya söylediğiniz bir söz veya davranış onlarda kalıcı hasarlar bırakabilmektedir. Mutlaka okumanız gereken 7 çocuk psikolojisi kitabı aşağıda maddeler halinde yer almaktadır. Çocukları anlamak ve onların ruhsal gelişimi için bu kitapları okumak oldukça önemlidir. Gelecek nesillere sağlam kafada bireyler yetiştirebilmek için bu kitaplara uymak gerekmektedir.

psikoloji-kitabı (3)

  1. Gary Chapman & Dr. Ross Campbell – Çocuklar İçin Beş Sevgi Dili

Mutlaka okumanız gereken 7 çocuk psikolojisi kitabı arasında yer alan Çocuklar İçin Beş Sevgi Dili – Gary Chapman & Dr. Ross Campbell e ait kitapta; Fiziksel olarak yapılan hareketlerin çocuk gelişimi için önemini vurgulayan bu kitap, ailelerin çocukları öpmelerini, koklamalarını ve kucağa alınmasının çocuk için önemli olduğunu belirtmektedir. Çocukların yaptıkları olumlu davranışlarla gururlandıklarını göstermek ve benzeri tutum ve davranışların öneminden bahsetmektedir.

  1. . Dr. Haluk Yavuzer – Çocuk PsikolojisiProf

Anne ve babaya hitap edilen bu kitap tamamen çocuk psikolojisini ele almaktadır. Anne ve babanın çocukların psikolojik ve zihinsel gelişimine önemli katkıda bulunmaları için önemli bir yol gösterici kitaptır.

  1. Psikolog Tuncel Altınköprü – Çocuk Psikolojisi

Çocuklarını tanımak ve onların ihtiyaçlarına göre hangi oyunları oynamaları gerektiğini gösteren yol gösterici bir kitaptır. Fiziksel yapılarına olumlu etki verecek olan bu oyunların neler olduğunu ve çocuğa nasıl yaklaşılması gerektiğini gösteren bir kitaptır.

  1. Adele Faber, Elaine Mazlish – Kardeş Rekabeti
  1. Erdinç Güllü – Çocuklarda Dikkat Geliştirme
  1. Susan Bartell – Çocukların En Çok Sorduğu 50 soru
  1. Jill Pitkeathley, David Emerson – Tek Çocuk Sendromu

psikoloji-kitabı (5)

Çocuklar okul öncesi aile eğitimiyle büyümektedir. Aile çocuğa ne verirse onu alır. Daha sonra okul hayatı başlar ve aynı şekilde öğretmenler bu eğitimi verir. Aile içerisinde şekillenen çocuğun eğitilmesi ve onların psikolojisi anlamak için belli başlı çocuk psikolojisi vardır. Bu kitaplar çocukların ruhsal gelişi için oldukça önemlidir. Mutlaka okumanız gereken 7 çocuk psikolojisi kitabı belirttiğimiz üzere yukarıda yer alıyor. Bu kitaplar doğrultusunda çocukların bakış açısına ışık tutmak gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ