Mutlu Bir Evlilik İçin Kadınlara Tavsiyeler

Mutlu Bir Evlilik İçin Kadınlara Tavsiyeler

Mutlu bir evlilik için kadınların yapması gerekenler, evlilikte kadınların erkeklere karşı anlayış göstermesi gereken konuları derledik.

Evlilikte hem erkek hem de kadın için bası sorumluluklar bulunmaktadır. Zorlu bir süreç olan evliliği daha katlanabilir bir hale getirmek ve daha mutlu olmaz için çoğu zaman ödün vermek gerekir. Verdiğiniz ödünler ve yaptığınız fedakarlıklar su istimal edilmediği, sizi mutsuz etmediği sürece yapılmalıdır. Evlilikte iyi kötü çoğu an yaşanır. Önemli olan bu anların sonunda saygıyı bozmadan evliliği devam ettirebilmektir. Bir evlilikte Türk toplumunda kadınlara da erkeklere de sorumluluklar düşmektedir. Genellikle evi çekip çeviren ve yuvayı devam ettiren kadınlardır. Evlilikte mutluluğu yakalayabilmek ve devam ettirebilmek için kadınlara düşenler nelerdir, kadınlar neler yapabilir içeriğimizden detaylı olarak bulabilirsiniz.

Mutlu Bir Evlilik İçin Kadınlara Tavsiyeler

  • Eğer ev hanımı iseniz tüm gün evde yaşadığınız yalnızlığı ve canınızın sıkıntısını akşam eniniz eve geldiğinde ona yüklemeyin. Onunla tabi ki konuşun sohbet edin ama sürekli ilgi beklemeniz onu bunaltacaktır. Bunun yerine kendinize arkadaşlar veya hobi edinin. Bu şekilde daha kaliteli zaman geçirebilir ve eşinizle daha keyifli sohbetler yapabilirsiniz.
  • Türk toplumunda kadınlar genellikle evlendikten sonra kendilerini salıp bakımsız olurlar. Evlendikten sonra kendinize bakmamanız, bakımsız olmanız ve giysilerinize eskisi gibi dikkat etmemeniz eşinizin uzaklaşmasına neden olabilir. Her ne kadar kabul etmeselerdi erkekler daha çok dış görünüme önem verir. Bu nedenle dış görünümünüzü elinizden geldiği sürece iyi tutun.
  • Eşiniz ve ailesi arasında yıkıcı olmak yerine daha çok yapıcı olmaya çalışın. Erkekler eşlerinin ailelerine değer vermesini ister. Bu nedenle eşinizin ailesi ile olan sorunlarınız çok büyük değil ise ona yansıtmadan çözmeye çalışın. Tabi ki haksızlığa uğruyorsanız bu konuda susmayın ve eşinizle paylaşın.
  • Evlilikte hem erkek hem de kadının birbirlerine karşı saygısını yitirmemesi lazım. Bu nedenler herhangi bir tartışmada saygısızlık boyutuna gelmemeye özen gösterin. Tabi ki size saygısızlık yapılıyor ise çok fazla ona göre davranın.
  • Son olarak unutmayın ki erkekler dırdır değil de tatlı dilden hoşlanır. Bu yüzden daha tatlı dilli ve sevecen olarak sorunsuz bir evlilik geçirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ