Canım Anne

Muz Kabuğunun Cilde Faydaları

Muz Kabuğunun Cilde Faydaları

Muz kabuğunun cilde faydaları nelerdir, muz kabuğu peelingi nasıl yapılır içeriğimizden madde madde detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Muzu çoğu kişi yedikten sonra kabuğunu çöpe atar. Oysaki diğer meyveler gibi muzun da kabuğu sağlık açısından faydalıdır. Genellikle meyve ve sebzelerin kabuğunu çöpe atmak yerine kullanmanız önerilir. Muz kabuğu sert olduğu için direk yenilecek bir yapıda değildir. Fakat saç ve cilt için kullanılabilir bir yapıdadır. Muz kabuğunun cilde faydalarını duyduktan sonra sizde artık çöpe atmayacaksınız. Aşağıdan muz kabuğunun cilde faydaları nelerdir görebilirsiniz.

Muz Kabuğunun Cilde Faydaları

  • Muz kabuğunu dişlerinize sürdüğünüzde daha beyaz bir hal alır. Muz kabuğunu alıp iç kısmı ile dişlerinizi fırçalar gibi temizleyebilirsiniz.
  • Eğer siğil sorunu yaşıyorsanız kabuğun iç kısmını siğil olan yere koyup üstünü bir bantla kapatın. Bu şekilde siğillerden kolayca kurtulabilirsiniz.
  • Muz kabuğunun iç kısmı iltihap önleyici özelliğe sahiptir. Bu nedenle sivilce ve akneleri engellemek muz kabuğunun iç kısmını sivilceli bölgelere sürebilirsiniz.
  • Düzenli kullanımda cilt lekelerini azaltmaya yardımcı olur.
  • Vücudunuzda oluşan böcek ve sinek ısırıkları için de muz kabuğunu kullanabilirsiniz.
  • Göz altı torbalarınız var ise torbaların üzerine koyup bekleterek onlardan kurtulabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ