Canım Anne

Dantel Havlu Kenarı Örnekleri

Dantel Havlu Kenarı Örnekleri

Dantel işlerinin arasında ilk sırayı, çeyizlerdeki sarsılması mümkün olmayan tahtından dolayı dantel havlu kenarı örnekleri almaktadır. Çok uzun yıllardan beri toplumuzda bir gelenek haline gelen dantel havlu kenarları aslında kültür miraslarımızdan sayılacak kadar değerlidir. Havluları el emeği tığ işi kenarlarla bezeyen hanımlar, bu işte sınırları zorlayacak kadar yeni motifler üretmeye açıklar.

havlu-kenari-ornekleri-1

Konu komşudan alınan havlu kenarı modelleri hemen hemen her evde hummalı bir şekilde hazırlanan dantel ürünler arasında başı çekmektedir. Hanımların bir çoğunun artık iş hayatında da boy gösterdiği son yıllarda; bu tarz örgü işlerinde pratik olmaya çalıştığı aşikardır. Akşamları dinlenirken bile öreceğiniz kolay havlu kenarı modelleri de fazlasıyla mevcut olduğundan, hanımların işi basitleşiyor.

havlu-kenari-ornekleri-2

Dantel emek isteyen ama sunulduğu yer ve objeyi en güzel biçimde süslediğinden en basit örnek bile havlularınızın çehresini değiştirecektir. Sürekli alış veriş yaptığınız tuhafiyeler, komşularınız, akrabalarınız ya da dostlarınızdan fikir sorabilir; yeni havlu kenarı örnekleri öğrenebilirsiniz. Tek renk ya da iki üç rengi kullanarak yapılmış motifler, sizi mutlu edecektir.

havlu-kenari-ornekleri-3

Dantel havlu kenarı küçük parçalar halinde örüldüğünden sıkılmanız pek mümkün olmayacaktır. Hatta seri halde örmeye başlayıp, çevrenizde dantele gönül vermiş ama tığ işi bilmeyenlere de pazarlayabilirsiniz. Hem zevkli bir uğraşınız olur hem de aile bütçenize katkı sağlamış olursunuz. Bu tarz ürünleri satarken iki şekilde pazarlayabilirsiniz. Sadece dantel kenarı olarak satabileceğiniz gibi, havlusunu da siz alıp kenarlarına dikebilirsiniz hazırladığınız dantel kenarları. Ayrıca dantel kenarları sadece yüz havlularında değil havlu banyo takımlarında, bornozlarınızda keyifle kullanabilirsiniz. Hanımlar ister kendiniz için örün, ister para kazanmak için örün; dantel havlu kenarları evlerin banyo ve mutfak havlularını süslemekte kullanılan en zarif tığ işidir.

havlu-kenari-ornekleri-4

Ev dekorasyonu bölümümüzde sizler için pek çok ilginç bilgi derledik. Ziyaret ettiğiniz sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız seviniriz.

havlu-kenari-ornekleri-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ