Nazar Duası – Nazar Ayeti

Nazar Duası – Nazar Ayeti

Nazar duası arıyorsanız içeriğimizden nazar ayeti, nazar duası Türkçe okunuşunu ve anlamını detaylı olarak bulabilirsiniz.

Nazar duası hemen hemen herkesin bildiği ve sürekli olarak okuduğu bir duadır. Dünyada birçok insan nazara inanmaktadır. Nazari açıklamak gerekirse başka insanlardan herhangi bir konuda sizin daha iyi durumda olmanız altta olanların dikkatini çekip sizde gözü kalmaktadır. Bu duruma kısaca nazar denilmektedir. Çoğu insan kendinden daha iyi durumda olan kişilere iç çekerek, gözü kalarak bakar. Buda nazar anlayışının doğmasına sebep olur. Nazara kısaca kötü enerji de diyebiliriz. Nazara inanan kadar inanmayanlar sadece bir hurafe batıl inanç olduğunu düşünenler de vardır. Nazara inanan ve korunmak isteyenler için içeriğimizde nazar duası, nazar ayetlerini derledik.

Nazar Duası

Nazar Ayeti Türkçe

“Ve in yekâdullezîne keferû le yuzlikûneke bi ebsârihim lemmâ semiûz zikra ve yekûlûne innehu le mecnûn(mecnûnun). Ve mâ huve illâ zikrun lil âlemîn(âlemîne).”

Nazar Ayeti Anlamı

“Şüphesiz inkâr edenler Zikr’i (Kur’an’ı) duydukları zaman neredeyse seni gözleriyle devirecekler. (Senin için,) “Hiç şüphe yok o bir delidir” diyorlar. Hâlbuki o (Kur’an), âlemler için ancak bir öğüttür.”

https://www.youtube.com/watch?v=0rHlDfxMyRk
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ