Ocak Gözü Nasıl Temizlenir | Nasıl Parlatılır Püf Noktası

Ocak Gözü Nasıl Temizlenir | Nasıl Parlatılır Püf Noktası

Ocak gözleri uzun süre kullanıldıktan sonra yavaş yavaş yıpranmaya başlar. Her ne kadar hr gün temizlense de yıllarca kullanılması kararmalara sebep olabilir. Bu yazımızda ocak gözlerini nasıl parlatacağımızı anlatacağız.

Öncelikle bir kenara 2 çay bardağı ölçüsünde sirke, 4 yemek kaşığı ölçüsünde limon tuzu ve bir miktar su alınır. Genişçe bir kap da alınır. İçerisine ocaklar koyulur. Daha sonra üstüne limon tuzu ile sirke eklenir. Kabın içerisine en son olarak da su ilave edilir. Ocaklar sabaha kadar bu karışımın içerisinde bekletilir. Ocak gözlerindeki kirler sabaha yavaş yavaş arınmış olacaktır. Bu işlemin çok dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Sabah ise ocaklar sulu karışımdan çıkartılır. Ocaklar ele alınır ve arap sabunu ile ovalanmaya başlanır. İyice ovalandıktan sonra ocaklar ilk günkü haline dönecektir.

Kararmış ocaklar birçok kadının kabusu  haline gelmiştir. Her gün bir sürü kimyasal kullanılmasına rağmen bu olay engellenememektedir. Özellikle misafirler geldiğinde ise birçok kadın bu durumdan utanmaktadır. Size anlattığımız bu yöntemi kullanarak ocaklarınızı ilk günkü parlaklığına kavuşturmanız mümkündür. Bu sayede artık kararmış ocaklarınızdan utanmanız gerekmez. Kötü bir görüntünün yanı sıra ocaklardaki kirler sağlık açısından da son derece zararlıdır. Çünkü oradaki kirler bakteri üretmektedir. Bu bakteriler de yemeklere rahatlıkla ulaşabilir. Bu durumu engellemek için de mutlaka ocakları kirlerden iyice temizlemek gerekir.

Ocak Gözü Nasıl Temizlenir? Kararan Ocak Gözü Nasıl Temizlenir ? Ocak Gözü Nasıl Parlatılır ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ