Canım Anne

Ocak Temizliğinin 3 Püf Noktası

Ocak Temizliğinin 3 Püf Noktası

Mutfak temizliğinde ocak, buzdolabı, mutfak dolapları, bulaşık makinesi ve genel temizliğinde doğal yöntemleri ve maddeleri kullanarak etkili bir temizlik sağlarken, sağlığınızı de tehdit etmemiş olursunuz.

Mutfakta en sık kirlenen alan ise hiç şüphesiz ki ocaklardır. Cam seramik ocaklar doğal yöntem ve maddeler ile nasıl temizlenir bunu öğrenmek için ise yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

  • Ocak temizliği yapacağınız zaman ocağın üzerine karbonat serpin ve tüm alana yayınız. Daha sonra ise bir bezi elinizi yakmayacak sıcaklıkta suyun içinde sıkınız ve ocağın üstüne komple kapatınız. Bu şekilde en az bir saat bekletin. Ardından havluyu kaldırın eğer birkaç yerde lekeler duruyor ise karbonat ile ovunuz. Daha sonra ise suyun içine Arap sabunu koyarak sünger ve bu su ile ocağınızı siliniz. Daha sonra ise mikro fiber bez ile kurulayınız. Pırıl pırıl ve mis gibi olacaktır.
  • Ocakların çıkarılan parçalarını temizlemek için ise tüm parçalarını temizleyerek bir kabın içine alınız ve üzerine sıcak su koyarak 15 dakika bekletin. Arından bu suyun içine Arap sabunu ve deterjan ekleyerek yıkayınız.                               

Gazlı ocakların günlük temizliği için ise bir litre suyun içine yarım bardak sirke koyunuz ve bir spreyin içine bu karışımı koyarak ocağınızın günlük temizliğinde kullanabilirsiniz. Hem pırıl pırıl hem de temiz

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ