Canım Anne

Oje ile Ebruli Boyama – Ojeyle Ebru Sanatı

Oje ile Ebruli Boyama – Ojeyle Ebru Sanatı

Osmanlı İmparatorluğu döneminde kitapların kapaklarının iç bölümlerinin süslenmesi için kullanılan ebru sanatı günümüze kadar ulaşmıştır.  Görsel olarak çok güzel örneklerle sunulan ebru, ebruli sanatı olarak da bilinir. Özel boyalarla yapılan ebru sanatı örnekleri ojeyle de denenmektedir. Oje ile ebruli boyama yapmak isteyen bu sanata meraklı hanımlar ojeyle ebru sanatı nasıl yapılır konusuna odaklanır. Sitemizde Kendin Yap fikirleri ile ilgili pek çok içerik bulunur. Tüm bu içeriklerimizi aynı zamanda kendin yap videoları ile de desteklemekteyiz.

Oje ile Ebruli Boyama

Oje ile Ebruli Boyama Nasıl Yapılır?

Oje ile ebruli boyama hakkında video paylaşımı yapan 28 yaşındaki bir Amerikalı kadın bardak üzerine ebru boyama ojeyle nasıl yapılır konusunu anlatıyor. Milyonlarca tıklama alan ojeyle ebru sanatı video içeriğini sizler için biz de yazımızın sonunda paylaştık. Ojeyle ebru örnekleri ile ilgilenenler kendi kullanacakları eşyaları ve objeleri boyayabilecekleri gibi sevdikleri için hediye niteliğinde objeleri ojeyle ebru boyama şeklinde yapıyorlar. Ojeyle ebru boyama nasıl yapılır sorunuza cevabı ise yazılı olarak aşağıda bulabilirsiniz. Sitemizdeki bir diğer sayfa olan Taş Boyama Sanatı – Kolay Taş Boyama Örnekleri başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ojeyle Ebru Sanatı

Ojeyle Ebru Sanatı Nasıl Yapılır?

Ojeyle ebru sanatı nasıl yapılır sorusundan önce hangi malzemelerin gerekli olduğunu sıralamak gerekir. Oje ile ebruli boyama için gerekli malzemeler aşağıdadır.

Ojeyle Ebru Boyama Malzemeler

  • Düze beyaz renk bir adet kupa
  • İstediğiniz renklerde ojeler
  • Kürdan
  • Su kabı
  • Sıcak su
  • Kağıt havlu ya da peçete
Ojeyle Ebru Boyama Nasıl Yapılır

Oje ile Ebruli Boyama Yapılışı

Oje ile ebruli boyama yapılışı için öncelikle su kabına ılık su doldurulur. Soğuk su kullanılırsa ojeler donacak ve dibine çökecektir. Kabın içine ojeyle ebru sanatı için kullanmak istenilen ojeler dökülür. Bir çubuk yardımıyla ojelerin renklerine şekil verilir. Ancak bu işi ilk defa yapanlar ojeyle ebru desenleri konusunda ilk seferde başarılı olmayabilir. Aşağıdaki ojeyle ebru boyama videosu izleyerek konunun detaylarının devamını öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ