Oje Lekesi Nasıl Çıkar

Oje Lekesi Nasıl Çıkar

canımanne3

Oje, biz kadınların en çok kullandığı kozmetik ürünlerdendir. Kıyafetlerimize göre renklerini uydururuz ya da o zaman ki ruh halimize göre tırnaklarımızı renklendiririz. Oje sürme işlemi de çıkartma işlemi de oldukça meşakkatli ve dikkat isteyen bir durum haliyle. Sürerken yaptığımız en ufak bir dikkatsizlik bizim için oldukça sorun olur. Tekrardan silip tekrardan sürmemiz demektir yapılan hatalar. Oje sürdükten sonra bir de kuruma evresi vardır ki o süre tüm kadınların elini ayağını bağlar cinstendir. İşin kötü tarafı ise ojelerimizin kurumadan bir yerlere bulaşmasıdır. Koltuğa pantolonumuza, kazağımıza her yere bulaşıp bizleri içinden çıkılmaz bir hale sürüklüyor. Peki, biz bu oje lekesi ile nasıl başa çıkabiliriz?

canımanne5

Ben bu sorun ile fazlası ile karşılaştığım için sizlere de yardımcı olmak adına bu yazıyı hazırlama gereği duydum. Oje lekesi çıkarma işlemi için aseton tırnaklarda oldukça etkili olurken kumaşlar için aynı etkiden bahsetmemiz doğru olmaz. Çünkü asetonun uygulandığı kumaşlar üzerinde renk açma özelliği bulunduğu için uygulandığı yerde deforme yaratması mümkündür. Bu yüzden aseton uygulamadan önce kumaşın görünmeyen bir yüzeyinde renk açma işlemi olup olmadığı kontrol edilmelidir.

canımanne2

Koltuktan veya kumaş üzerinden oje lekesini çıkarmak için öncelikle görünmeyen bir yerinden asetonun etkisini denedikten ve olumlu sonuç aldıktan sonra pamuğun üzerine aseton döküyoruz ve lekenin üzerine bastırıyoruz. İleri geri, sağa sola hareket ettirip lekeyi başka bir yere bulaştırmadan sadece leke üzerinde asetonlu pamuğu bekletiyoruz ve pamuk tamamen ojeyi içine çektikten sonra işlem yaptığımız yerin üzerini kâğıt havlu ile kuruluyoruz.

canımanne1

Sizler de bu şekilde lekeler ile baş edemiyorsanız sitemizde yer alan püf noktaları konularını okuyarak ihtiyacınız olan leke çıkarma işlemini bulup sorundan kesin bir şekilde kurtulabilirsiniz.

canımanne4

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ