Okul Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okul Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okulların açılmasına az bir zaman kalan ebeveynlerde de tatlı bir telaş hakim olmaya başlamıştır. Bu telaşa ek olarak ise okul alışverişi hareketliliği eklenmektedir. Okul alışverişi yapmak oldukça kapsamlı ve detay isteyen bir iştir. Bunun için bazı noktalara dikkat etmeli doğru ve eksiksiz bir şekilde okul alışverişini tamamlamalısınız. Okul alışverişinde dikkat edilmesi gerekenler arasından birkaçı ise aşağıdaki gibidir;

okul-alisverisinde-dikkat-edilmesi-gerekenler

  • Okul alışverişi sırasında çocuğunuz için ayakkabı seçeceğiniz zaman doğru olanı seçmelisiniz. Ayakkabı çocuğunuzun ayağına ne bol olmalı ne de dar gelmelidir. Tam ayak ölçüsüne göre almalı, rahat ayakkabıları tercih etmelisiniz. Aksi halde ayak ağrıları ve sorunları ile karşı karşıya kalınabilir.
  • Okul kıyafetlerinin seçilmesinde ve alınmasında dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de elbette ki kıyafetlerin pamuklu ve yumuşak dokulu olmasıdır. Naylonsu yapıya sahip olan ürünler çocuğunuzu rahatsız edecektir.
  • Kırtasiye malzemelerini ucuza getirmek adına asla kalitesiz olanları tercih etmeyiniz. Bu hem çocuğunuzun sağlığı için olumsuz etki oluşturur hem de kalitesiz ürünler kısa sürede tükenir veya çeşitli sorunlara neden olur. Bunun için kaliteli ve TSE damgası bulunan ürünleri tercih ediniz.
  • Okul çantası alırken de oldukça dikkatli olunmalıdır. Tek askılı olanlardan kaçınmalı, çantanın bel kısmında ve kol kısımlarında yumuşak dokulu destekler bulunmalıdır.

okul-alisverisinde-dikkat-edilmesi-gerekenler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ