Canım Anne

örgü bebe elbise anlatimi

örgü bebe elbise anlatimi
örgü bebe elbise anlatimi

Malzeme : Nako Rekor endash Nako Bebe Color
Renk no : 517 lacivert (Rekor 2 Yumak), 85292 mavili (B.Color 2 Yumak)
Sis no : 3,5
Örgü sekli : Düz örgü
Aksesuar : 4 adet dügme
Beden : 6-9 ay
ARKA :
Lacivert iplik ile 158 ilmek baslanacak. 2 sira harosa yapildiktan sonra Nako Bebe Color iplikde lacivert iplik ile beraber götürülerek diagramdaki desen etek ucuna yapilip yine lacivert iplik ile örgüye devam edilirken ara ara 10 ilmek kesilerek 148 ilmek ile örgüye devam edilecek.Tüm beden boyu 32 cm oldugunda Nako Bebe Color iplik baglanip örgüye baslanirkenara ara 59 ilmek kesilerek 89 ilmege düsülecek. Bebe Color ile 5 cm örüldükten sonra yanlardan kol evi oyuntusu için 1 kere 4 ilmek, 1 kere 3 ilmek, 1 kere 2 ilmek, 1 kere 1 ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Tüm beden boyu 51 cm de arka yaka ortasindan 17 ilmek yanlardan 2 kere 5 e ilmek kesilirken ayni zamanda omuzlardaki ilmeklerde 2 kere 8 ilmek olarak kesilerek arka parça bitirilecek.
ÖN :
Arka parça gibi baslanip ayni sirali islemler tekrarlanarak örgüye devam edilip beden boyu 32 cm oldugunda bebe iplik baglanip örgüye baslanirken ara ara 59 ilmek kesilip 89 ilmege düsülecek. Daha sonraki sirada 42 ilmek örülüp bu ilmeklerin sonuna 5 ilmek sise artis yapilip bu parça 47 ilmege çikarilacak. Diger 47 ilmeklik parçada ayri olarak örülüp ön ayrim yerinden itibaren 10 sira örüldügünde ag ön parçada 3 ilmek içerden 1. ilik açilip daha sonra her 12 sirada bir 3 kere ilik açilip bu parçada toplam 4 adet ilik açilacak. Son ilik üzerine 2 sira örüldükten sonra ön yaka kesimlerine baslanacak. Yaka kenarindan 1 kere 6 ilmek, 1 kere 5 ilmek, 1 kere 4 ilmek, 1 kere 3 ilmek, 1 kere 2 ilmek, 1 kere 1 ilmek kesilip omuzda kalan ilmeklerde 2 kere 8 ilmek olarak kesilerek ön parçada bitirilecek. Parçalar dikilecek.
KOL BANDI :
Lacivert iplik ile tüm kol evi etrafindan sise toplam 92 ilmek takilip 2 sira harosa örüldükten sonra ilmekler kesilerek bitirilecek.
YAKA BANDI :
Tüm yaka etrafina 100 ilmek sise takilip 2 sira harosa yapildiktan sonra ilmekler kesilerek bitirilecek. Sag ve sol ön kenarlara sise 41 er ilmek takilip 1 sira harosa yapildiktan sonra ilmekler kesilerek bitirilecek.
örgü bebe elbise anlatimi

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın