Örgü Deniz Kızı Yapımı

Örgü Deniz Kızı Yapımı

   Amigurumi bir diğer adı ile örgüden oyuncak yapımıdır. Bu ismiyle çoğu kişi anlamakta zorlansa da son zamanların en trend örgü modellerinden biri olmayı başarmıştır. Eskiden de örgüden yapılan bebekler, meyveler olsa da diğer örgü modelleri kadar ağırlık verilmediği için fazla gelişim gösterememiştir. Günümüzde örgü parçalara olan ilgi arttığı için amigurumi oyuncak yapımına olan ilgi de artmıştır.

orgu-deniz-kizi-yapimi-5

    Amigurumi oyuncak modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Her geçen gün bu modellere yenileri eklenmektedir. Oyuncak bebekleri renk renk birbirinden sevimli örülen hayvanları farklı çizgi film kahramanları yapımı gibi çeşitleri mevcuttur.

orgu-deniz-kizi-yapimi-4

  Amigurumi denizkızı yapımı da oldukça sık tercih edilen modellerden biridir. Kız çocuklarının bayıldığı örgü oyuncakların arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

orgu-deniz-kizi-yapimi-3

Amigurumi denizkızını yapmak için öncelikle gerekli olan malzemeleri bilmelisiniz. Koyu kırmızı, mavi, siyah kalın pamuklu iplik, iğne, tığ ve boncuk elyaf bu modelin için yeterli olacak lan malzemelerdir. Öncelikle mavi renk kalın pamuklu ipi kullanarak sık tığ işi örgü ile denizkızının vücudunu örünüz.

orgu-deniz-kizi-yapimi-2

Baş kısmını normal insan kafası formunda, ayak kısmını ise balık kuyruğu formunda örünüz. Daha sonra ise ördüğünüz parçanın içini boncuk elyaf ile doldurunuz. Siyah nakış ipliğini alarak gözlerini, kaşlarını ve kirpiklerini işleyiniz. En son ise koyu kırmızı kalın pamuklu ipi kullanarak denizkızınızın saçlarını yapınız. En az 10 cm uzunluğunda yapmanız daha sevimli ve şık görünmesini sağlayacaktır. Sık bir şekilde kırmızı renk ile yaptığınız saçlarını da tamamladıktan sonra harika bir denizkızı yapmış olacaksınız. Eminim sizinde fazlasıyla hoşunuza gidecektir.

Birbirinden sevimli ve değişik amigurumi oyuncak çeşitleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz. Modeller arasından en beğendiğinizi seçerek sizde rahatlıkla örebilirsiniz.

orgu-deniz-kizi-yapimi-1

 

  

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ