Canım Anne

örgü elbise anlatım

örgü elbise anlatım

resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik şapka modelleri

Model adı : CM-019 Serin Elbise
Zorluk derecesi : Kolay
İlgili şiş numaraları : 4
İlgili tığ numaraları : 3
Yaş grubu : 1,5-2 yaş
Örgü şekli :
Düz örgü, ters örgü, ilmek kaydırma,
haraşo, 2+2 lastik örgü, zincir, sık iğne
Aksesuar: Kordon
Gerekli malzemeler : Serin 3553 (2 yumak), Serin 73 (1 yumak)
Mevsim : İlkbahar, Yaz, Sonbahar


Yapılışı:

ARKA: 80 ilmek başlanır, haraşo örgüye geçilir. Beden boyu 13 cm olduğunda 5 ilmek arayla; 1 ilmek geri dönüş tekniği uygulanarak 5 sıra düz örülür, 5 ilmek haraşo, 1 ilmek geri dönüş tekniği uygulanarak 5 sıra düz örülür…şeklinde örülerek birit yapılır. Sonraki sırada ilmekler 2+2 lastik örülmeye başlanır. Beden boyu 26 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 8’er ilmek artış yapılır, ilmekler; 2 sıra düz, 1 diş haraşo, 2 sıra düz…şeklinde beden boyunca örülür. Sonraki sırada 8 defa; 6 ilmek örülür, 1 ilmek kesilir, kalan ilmekler 2+2 lastik örülür. Beden boyu 38 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 26 ilmek, sonraki sırada omuzlarda kalan 27’şer ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
ÖN: 80 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 13 cm de her iki taraftan 18’er ilmek 2+2 lastik örülürken, ortada kalan 44 ilmeğe diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 36 cm örülerek yaka için ön ortasından 14 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 39 cm de omuzlarda kalan 27’şer ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
KOLLAR: Yaka ve kol etrafına 73 renk no.lu iplikle 1 sıra sık iğne yapılır. Etek ucundan başlanarak 3.diş haraşo örülen yere 73 renk no.lu iplikle 1 sıra sık iğne yapılır, etek ucuna; 1 ilmek içine 3’er sık iğne şeklinde örülerek oya yapılır. 73 renk no.lu iplikle 100 cm kordon hazırlanarak ajurlardan geçirilir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın