Canım Anne

ÖRGÜ İLE EKMEK SEPETİ ve ÇAYDANLIK ALTI YAPILIŞI

ÖRGÜ İLE EKMEK SEPETİ ve ÇAYDANLIK ALTI YAPILIŞI

ÖRGÜ İLE EKMEK SEPETİ ve ÇAYDANLIK ALTI YAPILIŞI

Model adı : ET-011 Pırlanta Ekmek Sepeti ve Nihale
Zorluk derecesi : Orta
İlgili tığ numaraları : 2
Örgü şekli :
Zincir, sık iğne

Gerekli malzemeler : Pırlanta 208, 184, 10153 (1’er yumak), Dolgu Malzemesi
Mevsim : 4 Mevsim

Yapılışı:
EKMEK SEPETİ YAPILIŞI:

Baş kısmı için; 1- 10 adet zincir çekilir, üzerine baş diyagramı uygulanır. 5. sıradan sonra her sık iğne üzerine sık iğne yapılarak 9 cm örülür. 2- İçine dolgu malzemesi konularak açık kalan kısmı birleştirilir. 3- Bedene dikildikten sonra başın arka tarafına telle destek yapılır. Üzerine sık iğne yapılarak göz ve burun yapılır.

Taban kısmı için; 1- 4 z adet zincir çekilerek birleştirilir. Oluşan yuvanın içine taban diyagramı uygulanarak 23 cm çapında bir daire elde edilir. 2- Oluşan dairenin üst tarafından her sık iğne üzerine sık iğne yapılarak 7 cm örülüp bitirilir.

Ayaklar için; 1- 10153 renk no.lu iplikle parmaklardan başlanır. 4 adet zincir çekilerek birleşitirilir. 1. sıra; oluşan yuvanın içine 8 adet sık iğne yapılır. 2. sıra; her sık iğne üzerine 2’şer sık iğne yapılır. 3. ve 7. sıralar; sık iğne üzerine sık iğne yapılarak 1 parmak elde edilir. 2- Aynı şekilde 3 adet yapıldıktan sonra oluşan parmaklar yan yana getirilip, sık iğne üzerine sık iğne yapılarak 3 sıra örülür. 3- Sonraki sıradan itibaren sık iğneler eksiltilip 2 cm daha örülüp bitirilir.

NİHALE YAPILIŞI:

Çiçeklerin ortası için; 1- 184 renk no.lu iplikle 4 adet zincir çekilerek, birleştirilir. Üzerine diyagram uygulanarak 5 cm çapında bir daire elde dilir. 2- 2 adet yapılıp, içine dolgu malzemesi konularak sık iğneyle eklenir.

Yapraklar için; 1- 208 renk no.lu iplikle 4 adet zincir çekilerek birleşitirilir. Üzerine diyagram uygulanır. 2- Diyagramın 5. sırasından sonra 3 cm artış yapılmadan örülür. 3- Sonraki sıradan artırılan sık iğneler simetrik olarak eksiltilip bitirilir. 4- Aynı şekilde 8 adet yapılır. İçleri dolgu malzemesi ile doldurulup orta kısıma dikilir. 5- Toplam 3 adet çiçek yapılıp şemada gösterildiği şekilde iğneyle birbirine dikilerek eklenir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın