Canım Anne

Örgü Oyuncak Ördek Yapımı

Örgü Oyuncak Ördek Yapımı

Amigurumi yöntemi ile yapılan örgü oyuncak modellerine her geçen gün yenileri eklenmektedir. Eskiden pek ilerleyemeyen bu teknik günümüzde el örgüsü ürünlere verilen değer ile beraber yeniden canlanmış ve yeni modeller ortaya çıkmaya başlamıştır. Örgü oyuncak yapmak aslında gözüktüğü kadar da zor değildir. Tığ işi bilen her bayanın rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır. Sizde çocuğunuz için rahatlıkla örgüden oyuncaklar örebilirsiniz. Amigurumi oyuncaklar oldukça kullanışlı oldukları kadar da sağlıklıdır. Çocuklarınız için güvenle kullanabilirsiniz.

orgu-oyuncak-ordek-yapimi-5

  Amigurumi oyuncak modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Bunlardan biri de örgü oyuncak ördek yapılışıdır. Örgü ördek çocukların çok hoşuna giden modellerden biridir. Bu modeli yapmak için öncelikle gerekli olan malzemeleri almanız iyi olacaktır. Örgü ördek yapımı için gerekli olan malzemeler sarı ve turuncu renk kalın pamuklu iplik, iğne, tığ, makas, boncuk elyaf ve amigurumi gözler veya siyah boncuk bu modelimiz için yeterli olacaktır.

orgu-oyuncak-ordek-yapimi-4

   Amigurumi ördek yapımı için öncelikle parçaları ayrı ayrı örmemiz gerekir. Ördeğin kafasını, gövdesini ve iki adet kanadını sarı renk iplik kullanarak sık tığ işi örgü ile örünüz ve içlerini elyaf ile doldurup birleştiriniz. Daha sonra ise turuncu renk ile iki adet ayak örüp ördeğe dikiniz. Yine turuncu renk ile gagasını örüp kafasına ekleyiniz. Gözler için amigurumi gözleri kullanabileceğiniz gibi siyah boncuk da kullanabilirsiniz. Artık ördeğiniz hazırdır.

orgu-oyuncak-ordek-yapimi-2

El emeğiniz ile yapmış olduğunuz örgü ördeğinizi çocuğunuza hediye edebileceğiniz gibi bir sevdiğinize de hediye olarak örüp hediye edebilirsiniz.

orgu-oyuncak-ordek-yapimi-1

Amigurumi oyuncaklarını öreceğiniz zaman tüylenmeyen, kaliteli ve anti bakteriyel ip almanızı öneririz. Böylelikle çocuğunuz için daha sağlıklı ve kullanışlı olacaktır.

orgu-oyuncak-ordek-yapimi-3

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Çiğdem dedi ki:

    Güzel hoşta insanlar bunu sayılarla yapıyor,sizde paylaşsanız sayıları insanlarda faydalansa ya!
    Videoları izleyemeyen insanlarda var düşünün biraz…

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi