Canım Anne

Örgü terlik modeli ve yapılışı

Örgü terlik modeli ve yapılışı

Çok güzel çiçekli Örgü terlik modeli ve yapılışı

Merhabalar arkadaşlar bayan olmak üretici olmak, anne olmak, farklı olmak ve özel olmaktır. Her birimiz evimizin her eşyasının en lüks olanı değilde en özel olanı isteriz ve buda hemen hemen biz bayanların elindedir. Evimize gelen misafirlerimiz için veya kendimiz için çok özel örgü terlik yapmaya ne dersiniz. Tığ İşi örgü terlik modeli ve yapılışını bu yazımızda yayınlamak istedik. Umarız ki bir çok bayanın kafasında ki fikre yardımcı olacaktır. Bu özel tış işi örgü terliğin yapılışı ve aşağıda belirtilmiştir. Her türlü soru ve önerileriniz Teşekkürleriniz için yorumlarınızı bekleriz.

Not: Misafiriniz yaptığınız bu terliklere bayılıp terliğe sahiplenmesin dikkat edin . :))

 

YAPILIŞI

İp olarak Nako İpliğin Esvita modelleri uygun gibi geldi isterseniz bakınız derim https://www.nako.com.tr/el-orgu-ipligi/klasik/Estiva/2555

Tabanını ayakkabı tamircilerinde bulabilirsiniz.Hafiften kayan terlik keçesi olarak isteyiniz. Keçeli terlik altı düz bir şekilde örebilirsiniz.

11 zincir çekin zinçirlerin içini terliğin üstüne alın 2 de clkls 6 slra dokuyun sonra yanlardan dökurken birer tane kesin parmak ucunda 7 dolgu kalsın koparın sonra dokudugunuzu pratik altl glna tlgln ekleyerek 3 slra dönün sonra parmak ucuna yakln 20 zincir çekin karşı llk ll batln ve 8 slra örün ördek çe partinin yanlna 3 slra döndünüzya ördükçe biri baştan alln biri baştan alln parmak taraflnl ekleyin koparln sonra motifleri rengarenk veya tekrenk örün dikin. Kolay Gelsin.  Bu güzel tarif için Beyza Nur Hanım teşekkür ederiz. Ayrıca kendisinden yardım isteyebilirsiniz.

Bunun dışında şemadan da yardım alabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. BÜŞRA dedi ki:

    Çok güzel bir örnek ama taban kısmını bi türlü anlayamadım daha detaylı bilgi olsa çok sevinirim iplerimi aldım ama çözemedim 🙂

  2. örgücü dedi ki:

    taban kımsmını hiç anlamadım

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın