ÖRGÜLÜ TOPUZ MODELİ

ÖRGÜLÜ TOPUZ MODELİ

Bayanların vazgeçemediği bakım sırları arasında saç şekilleri ve modelleri de gelir. Bakım deyince saç bakımından cilt bakımına her türlü konuda yazılan yazıların incelenmesi gerekebilir. Saç bakımı sırasında saçlarınıza zarar vermeyecek ve görüntüsünü düzeltecek birçok formül vardır. Kadınların saç modelleri arasında en çok tercih ettiği modeller arasın örgülü topuz modeli yer alır. Günlü yaşantınızda doğal örgüler kullanarak doğal görünüm sağlayabilirsiniz. Özel günlerinizde hazırlayacağınız çeşitli örgü modeli ile de şık ve hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz. Örgü modellerinin doğal kullanımı sırasında Altan üstelere doğru örgü modeli kullanabilirsiniz. Örgü modelleri hem pratik hem de göz alıcı modeller olduğundan çok tercih edilir. Çoğu örgü modelinin yapımı oldukça basittir. Örgü modellerini yaparken dikkat edilmesi gerek saçların örgüyü kaldırıp kaldıramayacağıdır.

Özel günlerde yapılabilecek ve kıyafetlerine göre şeklinin değişebileceği örgülü topuz modeli vardır bu modeller genelde yukardan topuz veya doğal öne doğru olan örgülerden oluşabilir. Vücut yapınıza ve boyunuza göre de örgü yapabilirsiniz. Uzun boylu bayanlar genelde açık bırakılmış saçların üzerine ince çizgiler şeklinde örgüler yapmaktadır. Örgü modelleri arasında en çok dikkat çekenler ise baş kısmından ense kısmına doğru uzanan örgü biçimleridir. Bu örgü modelleri şık ve tarz bir görüntü yaratmanızı sağlayacaktır. Örgü topuz modellerini kuaförlerde artık çok sık yapmaktadır. İnsanlar örgü modelini kullanacakları elbiselerinin modeline göre de bu örgü modellerini yapabilirler.

Kısa saçlı bayanlarda örgü topuz modeli pek kullanılmasa da aşağıdan yukarı doğru sıkı bir örgü ve yukarda toplanan bir topuz la örgülü topuz yapabilirler. Saçlarının kısa oluşu onların topuz modellerinde örgüyü kullanamayacaklar anlamına gelmez. Dağınık toplanmış saçların arasında örgüler kadar topuz modelleri oluşturabilir. Örgü modelleri hakkında internet birçok sitede güzel ve pratik yapım modeller bulunmaktadır. Eğer kendiniz yapamıyorsanız beğendiğiniz modeli kuaförünüze de yaptırabilirsiniz. Örgü modellerinin günlük hayatta doğal topuzlarla kullanmak isterseniz internetteki çoğu pratik örgülü topuz modeli sayfalarını inceleyebilirsiniz. Çeşitli sitelerde örgünün hangi yüz tipine göre nasıl yapılması gerektiği konusunda bilgi verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ