Pantolon Nasıl Ütülenir? Pantolon Ütüleme Püf Noktaları!

Pantolon Nasıl Ütülenir? Pantolon Ütüleme Püf Noktaları!

Ütü yapmak pek çok ev hanımının ev sevmediği ev işlerinden biridir. Özellikle kumaş pantolon ütülemek konusunda sıkıntı çeken hanımlar bu konuyu araştırır ve öğrenmeye çalışırlar. Canimanne.com pek çok konunun püf noktası bilgilerini yayınlamaya devam ediyor. Pantolon nasıl ütülenir? Diye merak edenler için kumaş pantolon ütüleme ile ilgili bazı bilgiler vereceğiz. Pantolon ütüleme püf noktaları yazımızın devamındadır. Ayrıca sitemizdeki Soru – Cevap adlı kategorimizden pek çok konu hakkında rehber niteliğine bilgilere ulaşabilirsiniz.

pantolon-utuleme
Pantolon Ütüleme

Pantolon Nasıl Ütülenir?

Ev hanımları yaz aylarında ütü yapmayı sevmezler. Çocukların kıyafetleri, ailenin diğer fertlerinin kıyafetleri derken dağ gibi ütüler birikiverir ve günün büyük bölümünü ütünün başında geçirmeleri gerekir. Bir de ütü yapmanın püf noktaları bilinmiyorsa bu süre daha da uzar. Ütü yaparken can sıkıcı durumlarla karşılaşmamak için bilinmesi gereken bazı teknikler vardır. Özellikle pantolon nasıl ütülenir ve pantolon ütüleme konusu önemlidir. Kot ve kumaş pantolonların daha çabuk ve daha iyi ütülenmesinin yöntemleri aşağıdadır.

pantolon-utuleme
Pantolon Ütüleme Püf Noktaları

Pantolon Ütüleme Püf Noktaları!

  • Pantolon nasıl ütülenir? Pantolon önce cep bölümlerinden başlanarak ütülenir. Böylece ceplerdeki buruşukluğu ortadan kaldırmış, diğer bölümleri ütülerken size engel olmasını önlemiş olursunuz.
  • Pantolon ütülemenin püf noktası denine ceplerinin dışarı çıkartılması ve ütü masasına koyularak ütülenmesi gelir. Cepler iyi ütülenmezse pantolonun üzerinde ize yol açar.
  • Pantolon ütüleme sırasında ütünün burun kısmını kullanmak gerekir. Bu sayede yanlış çizgilerin oluşması engellenir.
  • Ceplerden ve kenarlardan sonra pantolonun kemer bölümüne geçerek o kısmı ütüleyin. Sert olan kemer bölümü ütü izi oluşabilecek yerlerdendir.
  • Pantolon nasıl ütülenir? Sorusunu cevaplamaya devam ediyoruz. Bu işlemlerin ardından belin üst bölümlerine geçilir. Ancak buradaki pantolon ütülemenin önemli püf noktası ütüyü bu bölümde gezdirmemek bastırıp kaldırarak ütülemektir.
  • Artık bacak bölümlerine geçebilirsiniz. Pantolonun ütülenmesi ile ilgili en önemli kısım bacaklardır. Kesinlikle yanlış çizgiler olmaması gerekir. Pantolonun tek bacağını ütü masasına serin, diğer bacağı yukarı doğru katlayın. Dikkatli ve düzgünce ütüleyiniz. Eski ütü izini doğru ayarladığınızdan emin olduktan sonra pantolon ütüleme işlemine geçin.
  • Ütü yapmanın püf noktaları arasında ütüye yuvarlak hareketler yaptırmamak vardır.
pantolon-utuleme
Pantolon Nasıl Ütülenir?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ