Papatya Suyu İle Saç Rengini Açma

Papatya Suyu İle Saç Rengini Açma

Papatya en sağlıklı bitki türlerinden sadece bir tanesidir. İnsanlar bir bitki ile uygulama yapacakları zaman kullanım alanlarını bilmeli aynı zamanda herkes denk gele bir bitki kullanımı sağlamamalıdır. Öncelikle bitki hakkında kısa bilgiler edinilmesi de yeterlidir. Papatya suyu ile saç rengini açma papatyanın en çok bilinen bir yöntemidir. Uygulanışı da çok basit ve bir o kadar da pratik şekilde hazırlanmaktadır. Papatya sadece saç için kullanılmamaktadır. Diğer en çok kullanılan yöntemi ise kişilerin stres kaynaklı uyku problemlerini gidermeye yardımcıdır. Papatya miktarı çok olur ise acılaşmaya başlamaktadır.

Papatya suyu ile saç rengini açma işlemine başlamadan önce kaynamış su hazırlamanız gerekmektedir. Kaynamış 1 bardak suya 1,5 tutam papatya atılarak 5 dakika kaynatılmalıdır. Daha sonra suyu süzülmelidir. Ilımaya bırakılan papatya artık kullanıma hazır bir durumdadır. Diğer işlem ise saçlarınızı yıkamanızdır.

Eğer temiz bir saça sahipseniz papatya suyunu saçınıza iyi bir şekilde yedirmelisiniz. Ara saçlar taranmalıdır ki her bölgeye eşit olarak yayılmalıdır. Saça sürülen papatyanın durulanmasına hiçbir şekilde ihtiyaç yoktur. Çünkü doğal olduğundan saça hiçbir zarar vermemektedir. Hatta papatya saçta ne kadar çok süre kalırsa o kadar saç açma işlemini uygular.

Güneş Ve Papatya Saçın Açılmasını Hızlandırır

Papatya sürüldükten sonra mutlaka saçınızı güneşte kurutmaya özen gösteriniz. Çünkü güneş papatya suyu ile saç rengini açma işlemini en iyi şekilde sonuçlandırmaktadır. Güneş ve papatya suyu saç açmada en etkili yöntemdir. Kapalı alanda yine saç rengi açılır fakat güneş kadar etki göstermemesi normal karşılanmalıdır. Papatya yıllardır iyi bir saç açıcı olduğu bilinmektedir. Her yaştan insan bu yöntem ile saçlarını açabilir. Tabi ki de birkaç defa yapılmalıdır. Saça zarar vermeyip tam tersi saçı beslemektedir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ