Parfümler Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Parfümler Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Güzel kokular, tarih boyunca tüm insanlığı etkisi altına almış, cezbetmiş ve peşinde koşulan bir olgu olmasına sebep olmuştur. Kadın erkek herkes güzel kokmak ister. Parfüm merakı yüzyıllardır özellikle kadınlar için oldukça önemli bir husustur. Bu yazımızda biz de parfümler hakkında bilmeniz gereken birkaç püf noktasına değinelim istedik.

*Parfüm alışverişine gittiğinizde, özellikle de yeni bir parfüm alacaksanız; parfümün kokusuna bakarken sıktığınız yeri koklamak için burnunuzu çok yaklaştırmamaya özen gösterin. Bunu yaptığınız takdirde, parfümün molekülleri burnunuza yapışıp daha sonra test edeceğiniz parfümlerin kokusunu farklı algılamanıza sebep olur. Parfüm alışverişinde bir kerede üç farklı parfüm denemesi ile sınırlayın kendinizi. Çünkü çok fazla deneme yaptığınızda bir süre sonra alacağınız kokular birbirine karışabilir ve siz yanlış karar verebilirsiniz.

*Parfüm alışverişi esnasında, denediğiniz iki parfüm arasında yanınızda götüreceğiniz kahve çekirdeklerini koklayın. Bu, bir sonraki parfüm denemenizde kokuyu doğru almanıza yardımcı olacaktır.

*Belki birçoğunuz biliyordur ama biz yine de hatırlatalım, parfüm kullandığınızda onu nabız alınan bilek ve kulak arkası gibi noktalara sıkın. Bu bölgelerde sıcaklık yüksek olduğu için parfüm kokusu kendisini çok daha fazla hissettirecektir.

*Parfümü bileklerinize sıktığınızda, bileklerinizi birbirine sürtmeyin ya da ovalamayın. Yapacağınız bu hareket parfüm moleküllerine zarar vererek kokusunun değişmesine neden olacaktır. Özellikle parfüm alışverişi yapıyorsanız bu püf noktasını aklınızın bir köşesinde saklayın.

*Hepinizin bildiği gibi parfümlerin en büyük düşmanları yüksek ısı, ısı değişimi ve ışıktır. Bir sürü paralar döküp aldığınız parfümünüzün uzun süre aynı yoğunluk ve kokuda kalmasını sağlamak için çok sıcak ve çok ışıklı ortamlarda saklamayın. Parfüm şişenizi mümkün olduğunca serin ve güneş görmeyen, ışık almayan yerlerde saklamaya dikkat edin.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ