PEELİNG İLE CİLDİNİZ GENÇ KALSIN

PEELİNG İLE CİLDİNİZ GENÇ KALSIN

Peeling ile cildiniz genç kalsın ve her dem tazeliğini korusun istemez misiniz? Bunun için zorlu yöntemlere ve pahalı cilt bakım ürünlerine ihtiyacınız olmadığınız öncelikle belirtmekte fayda var. Peeling türkçe soyma anlamına gelen bir cilt bakım türüdür. Piyasada bulabileceğiniz bir çok peeling kremi bulunmaktadır. Peelingin amacı ise keseleme gibi çildi ölü deriden arındırarak temizlenmesini sağlamak ve cildi lekerden kurtararak her zaman temiz ve bakımlı bir cilde sahip olmaktır. Ölü derilerden arınan cilt tazelenerek ciltte sivilce oluşumu, güneş lekeleri, siyah noktalar gibi cildi rahatsız edici görüntüleri ortadan kaldırmaktır. Peeling uygulaması ile cilt yüzeysel değil deri altından işlenerek canlı derileri hayata geçirmektir.

Peeling uygulaması düzenli olarak yapılan ciltte erken yaşlanma belirtileri mimik çizgileri göz çevresi kırışıklıkları ortadan kalkacağı için gençlik görünümünü koruyucudur. Peelin ile cildiniz genç kalsın ve taze görünsün istiyorsanız sizlere doğal peeling yöntemlerinden bir kaç tavsiye vermekte fayda var. Peeling uygulaması için profesyonellerden yardım alabieceğiniz gibi evdeki malzemelr ile kendi peelinginizi hazırlayabilirsiniz. Ancak peeling uygulamasını yapmadan önce cildi bir kaç adımla tazelenmeye hazırlamanızda fayda olacaktır. Uygulayacağınız peeling için öncelikle buhar ile cildi yumuşatarak siyah noktaları, akneleri temizlemenizi tavsiye ederiz. Aknelerden kurtulan cilt peeling uygulamasından sonra daha etkili sonuç verecektir. Bu yüzden cildi öncelikle temizleyere peeling uygulamasına hazırlayın.

Peeling uygulaması için cildinizi hazırladınız mı? Peeling yöntemlerinden örnekler ile devam edelim. Peeling uygulaması için en iyi saonuç veren yöntem ölü deniz mineralleridir. Bu yüzden deniz kili kullanabilirsiniz. Kil maskesi uygulamasının osmanlı saray kadının güzellik sırları arasında olduğunu da belirtmekte fayda var. Evde uygulayabileceğiniz bir diğer peeling ise yulaf, bal, elma sirkesi ve birkaç damla limondan oluşan bir karışım olabilir. Bu karışıı cildinize uyguladıktan sonra gözeneklerinize işleyen hareketliliği hemen hissedersiniz. Ve yaklaşık 15 ila 20 dakika beklettiğiniz peelingi yavaş yavaş masaj yaparak cildinizden çıkarabilirsiniz. Sonrasında cildi duru su ile yukadıktan sonra nemlendirici bir krem ile iyice nemlendirin.  Peeling ile cildiniz genç kalsın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ