Perde Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev dekorasyonunda mobilyalar, aksesuarlar kadar evinizin gelinliği olan perdelerimiz de bir o kadar önemlidir. Perde seçimi konusunda birkaç püf noktaya dikkat ederek daha doğru kararlar verebilirsiniz.

Perde seçeceğiniz zaman öncelikle tarzınızı belirmeniz gerekir. Daha sonra ise koltuk renginizi, duvar renginize ve halı renginize göz gezdirin. Çünkü bunlarda hakim olarak renkler perde seçiminizi büyük ölçüde etkileyecektir.

Perde seçeceğiniz zaman duvar, koltuk ve halı renginiz ile aynı rengi tercih etmeyiniz. Bu çok yanlış olacaktır. Tam zıt renkte tercih ederseniz daha uyumlu ve hoş bir uyum yakalarsınız. Mutfak perdenizi de mobilyalar ile zıt renkte tercih ediniz.

Küçük ayrıntılar ile uyumu yakalamak salonunuza daha şık ve gösterişli bir hava katacaktır. Mesela koltuk yastıklarınızdaki desen veya renklerden perdenizde de bulunmasına özen gösterirseniz şık bir uyum yakalarsınız.

Perde kumaşınızın koltuklarınızın ve diğer mobilyalarınızın kumaşı ile uyumlu olmalıdır. Koltuklarınızın kumaşı keten ama siz perdelerinizi parlak tercih ederseniz çok yanlış bir tercih olacak ve oldukça da kötü duracaktır. Bu yüzden perde kumaşı seçerken bu noktaya dikkat etmelisiniz. Perdelerinizi komşudan ödünç almış gibi durmak istemiyorsanız bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Mobilyalarınız ve perdeleriniz bir bütün olarak görünmelidir. Zıt renklerde olabilir ancak farklı kumaş türlerinde olmamalıdır.

Perde renginize ve kumaşınıza karar verdikten sonraki aşama ise perde modeli seçmek olacaktır. Birçok perde modeli vardır. Burada önemli olan nokta ise evinizin genel havası ve dekoruna uygun perdeler tercih etmenizdir. Evinizin dekoru, mobilyalar klasik ise perdeleriniz de klasik olmalı, spor ise perdeler de spor olmalıdır.

Her perdeye uygun aksesuarlar mevcuttur. Sizde evinize ve perdenize uygun aksesuar seçebilirsiniz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ