Perde temizliğinde püf noktalar

Perde temizliğinde püf noktalar

Perde temizliğinde püf noktalar

Perde temizliğinde püf noktalar, yaz bitiminde tül, perde temizliği nasıl yapıyoruz. Ve püf noktaları nelerdir. Evinizin en detaylı ve bir o kadar şık duran perdeler sadece yaz bitimde değil kış bitimde temizliği yapılan ve hanımları oldukça yoran temizlikler arasında yer almaktadır. Sigara, hava kirliği ve toz, kalorifer, yaz boyunca açık olan camlar, mutfaktaki yağ ve yemek kokuları zamanla rengini değiştiriyor.

Perde temizliğinde püf noktalar

Perde temizliğinde püf noktalar

Beyazlatma yöntemi: Yediğimiz yumurta kabuklarını asla atmıyoruz en az 5 yumurta kabuğunu biriktirin ve bir tülbent içine koyup iyice bağlayın ve büyük bir leyen içine ılık su yumurta kabukları ve perdemizi veya tülleri koyalım en az 2 saat bekletelim güzelce sağ sola çevirelim veya temiz yeni aldığımız mutfakta kullandığımız pompa ile bastırıp çekelim yumurta kabukları beyazlatma işleminde yardımcı olacaktır. Güzelce suyunu sıkalım çamaşır makinasında yıkayalım.

Toz şeker: Evet toz şeker ile düz ve güzel durmasına yardımcı olacaktır, çamaşır makinasının yumuşatıcı gözüne 1 yemek kaşığı toz şeker ilave edelim ve az sıkma işlemi yaptıralım buruşma durumu olmasın.

Soda kullanımı: Yine bekletme yöntemi devreye giriyor sonuç harika en az 1 gün bekletin ve yıkayınız.

Karbonat kullanımı: Deterjan gözüne ekleye bilirsiniz. Yaklaşık 2 çorba kaşığı yeterli olacaktır.

Karbonatla gelen temizlik

Son olarak çok sıcak su ile yıkama işlemi yapmıyoruz  30- 40 derece yeterli ve 400 devir sıkma işlemi tercih ediyoruz. Makinada yıkama işlemi bitince bekletmeden asalım ütü istiyorsa ılık ütü yapabiliriz.

Perde temizliğinde püf noktalar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ