Pet Şişelerden Puf Yapımı

Pet Şişelerden Puf Yapımı

Pet şişelerden puf; fiyatı biraz yüksek olan bu puflara para vererek almak gerekmez artık evimizde bizler rahatlıkla üretebiliriz. Plastik şişeleri tekrar geri kazandırmanın bir yolu da onlardan şık bir puf yapmaktır ya da tasarımlarını uygulayarak şık mobilya parçaları üretebiliriz biz kendimiz.

Geri dönüşüme katkıda bulunarak yaşadığımız alana bir canlılık getirebiliriz. Yapacağımız bu çalışma için biraz zaman ve pet şişeye ihtiyacımız olacaktır. Tasarımı tamamen bizim hayal gücümüze kalacaktır. Hayalini kurduğumuz el yapımı puf modelleri bu pufumuz üzerinde uygulayabilmek bizim yeteneğimize kalacaktır. Pet şişeden dekoratif puf yapımı son derece ilgi çekici ve yaratıcılık gerektirir.

Ev dekorasyonunda önemli farklılık yaratan dekoratif puflar, modern dekorasyon oluşturan evlerde karşımıza çıkmaktadır. Değişik renk, desen ve modellerde hazır olarak satılan bu ev eşyasını, evde işe yaramayan bir kaç malzeme ile birlikte kendi el emeğimiz vade biraz sabırla yapabilme şansımız bulunmaktadır.

İşleri biter bitmez çöpe atmak yerine saklayıp geri dönüşümle farklı şekillerde hayata katabileceğimizi artık hepimiz biliyoruz. Yapım aşamasına geçelim.

Şişelerimizi dik şekilde konumlandırıyoruz. Bu şekilde tutkal ve koli bandı ile birbirinden ayrılmayacak şekilde tutkallayıp bantlıyoruz. Pufun yumuşak olması için gerekli olan sünger parçalarını uygun şekilde kesip dikiş iğnesi ve ipliği ile güzel bir şekilde dikin.  Yapıştırma işlemi bitince istediğimiz boyutlarda üst ve alt olmak üzere kartonları da keserek güzelce yapıştırma işlemini uygulamaktayız.

Yapıştırdıktan sonra kartonlarımızın etrafını kumaşla tamamen kaplama işlemini yaparız. Sonrada örerek beğendiğimiz bir kumaşla kumaş kadife olursa daha hoş görünüm elde ederiz yani kumaştan güzel bir kılıf dikerek hoş pufumuzu içine yerleştirme işlemini uyguluyoruz. Gerçekten ortaya çok güzel bir puf modeli çıkıyor. Sizlerde evinizde, hoş puflar hazırlayabilirsiniz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ