Pet Şişeleri Çöpe Atmayın

   Geri dönüşüm için her gün yeni çalışmalar yapılmaktadır. Kullanmadığınız veya atacak olduğunuz eşyalarınızı farklı şekillerde değerlendirerek, dönüştürerek muhteşem parçalar ortaya çıkarabilirsiniz. Geri dönüşüm hem çevre kirliliğini önler hem de ekonomimize katkı sağlamamıza yardımcı olur. Geri dönüşüm malzemelerinden biri de atık pet şişeler ve damacanalardır. Pet şişeler ile birbirinden harika parçalar elde edebilirsiniz. Atıp çevre için zararlı hale getireceğiniz çok şık parçalara dönüştürme imkanına sahipsiniz. Bunun için biraz istek ve beceri yeterlidir.

Oldukça faydalı ve pratik dönüşümler mevcuttur. Aynı zamanda bu pet şişe dönüştürme veya değiştirme etkinliklerinizi evde çocuklarınızla beraber de yapabilirsiniz. Hem geri dönüşümü öğrenmiş olurlar hem de etkili ve verimli bir zaman geçirmiş olursunuz. El becerisinin gelişimini olumlu yönde etkilediği gibi aynı zamanda zeka gelişimini de iyi yönde etkilemektedir. Bilinçli ve duyarlı bireyler yetiştirmek her anne babanın üzerine düşen vazifelerden biridir. Sizde bunu geri dönüşüm yaparak sağlayabilir, çevre duyarlılığı kazandırabilirsiniz.

  Pet şişe ile yapılan ürünler ise oldukça çeşitlidir. Pet şişeleri yarıdan yandan keserek bahçeniz veya evleriniz için saksı olarak kullanabilirsiniz. Bitki yetiştirmek için oldukça avantajlıdır. Pet şişelerden kuş yuvası yapıp boyayarak bahçenizdeki dallara asabilirsiniz. Oldukça şık ve şirin olan bu dönüşüm çevreniz içinde olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Pet şişeden süs eşyaları veya kolye, küpe de yapabilirsiniz. Pet şişenin alt taraflarını keserek ve boyayarak kar tanesi görünüm kazandırıp kurdele ile birbirine bağlayabilir ve evinizde kullanabilirsiniz. Ayrıca pet şişeden kesmiş olduğunuz parçaları rengarenk boyayarak şık küpeler elde edebilirsiniz. Ayrıca pet şişeden çim adam yapabilirsiniz. Bu etkinliği çocuklarınızla yaparak etkili ve verimli bir zaman dilimi geçirebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ