Pike Dantel Örnekleri

Günümüzde dantel karışan ev eşyaları hala popülerliğini koruyor. Evde kullanılan çok amaçlı örtülere, salon takımlarına, yatak odası takımlarına, vitrin ve sehpa takımlarına varana kadar dantellere veya dantelli ürünlere yer veren hanımlar hiç de azımsanmayacak kadar çok hala. Bahar ve yaz aylarında kullanılan ve yatak odalarının vazgeçilmezi olan pike takımları da dantel süslemesiz düşünülmüyor haliyle. Pike dantel modelleri birden fazla çeşitleriyle birçok evde arz-ı endam etmeye devam ediyor.

pike-dantel-ornekleri-1 pike-dantel-ornekleri-2

Dantelli eşyalar genellikle sergilenmek amaçlı yapılsa da kolay pike dantel örnekleri sayesinde, dantel günlük kullanılan pike takımlarını da süsleyebiliyor. Pike dantel takımları yatak örtüsü olarak da kullanmaya müsait olduğundan hanımlar tek bir örtüyle iki işi aradan çıkarmış oluyorlar. Yatağa serildiğinde odayı göz zevkinizi okşayan nostaljik ve romantik bir şıklığa büründüren bu pike takımlarını kullanmak hanımların tercih ettiği bir şey. Kış aylarında da pike dantel takımlarını kullanmak isteyen hanımlar pikelerini nevresim şeklinde hazırlıyorlar. Böylece yaz kış yatak odalarından danteli eksik etmiyorlar.

pike-dantel-ornekleri-3pike-dantel-ornekleri-4

Pike dantel yapımı diğer dantel işlerine oranla daha kolay diye düşünüyoruz. Pike takımlarında dantelin sadece, başucuna denk gelen kenarında kullanılmasından dolayı hanımların işi daha basit oluyor. Pikenize uygulamayı düşündüğünüz dantel örneğini dilerseniz bir kenar boyunca örebileceğiniz gibi, sadece kenarın orta kısmına gelecek şekilde de hazırlayabilirsiniz. İnce bir model seçtiyseniz tüm kenara uygulamanız, daha geniş, motifli bir model seçtiyseniz de orta kısma yerleştirmeniz uygun olur diye düşünüyoruz. Dantel örneğinizi yastık kılıflarının kenarına da uygulayabileceğiniz gibi, dilerseniz sadece pikede de bırakabilirsiniz hanımlar. Pike dantel takım örneklerini inceleyerek aklınızdan geçen modele en yakın örneği bulabilir ve uygulamaya başlamak için ilk adımı atmış olursunuz. Dantelinizi pikenizle aynı ton renkle örebileceğiniz gibi farklı bir renkte de örerek değişik bir görünüm elde edebilirsiniz.

pike-dantel-ornekleri-5pike-dantel-ornekleri-6

www.canimanne.com sitesinde sizler için düzenlediğimiz ve yüzlerce örneğin yer aldığı örgü işleri kategorimizi de görmeden geçmeyin. Beğendiğiniz sayfalarımızın linklerini sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız seviniriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ