Canım Anne

Pilates ile Formda Kalın

Pilates ile Formda Kalın

  Kilo vermek için illa öyle çok ağır sporlar yapmak zorunda değilsiniz. Hafif bir spor olan pilates yardımı ile de çok rahatlıkla ve kolaylıkla kilo verebilirsiniz. Ancak bu sonucu elde etmek için pilatesi hayatınızın düzenine yerleştirmeniz gerekir. Yani bu sporu düzenli olarak uygulamanız gerekir ki tesiri olsun.

Dünya üzerinde pilates yapanların sayısı yıllar geçtikçe artmaktadır. Pilates hem zihin hem de bedenin dengeli şekilde kullanılarak yapıldığı bir spordur. Bu yüzden insan sağlığı için oldukça faydalıdır ve eğer düzenli yaparsanız kilo alma sorununuzun önüne geçebilir ve fazlalıklarınızdan kısa süre içinde kurtulabilirsiniz.

Pilates yeni ortaya çıkmış bir teknik değildir. Çok eski zamanlardan beridir bilinen ve yapılan bir uygulamadır. Nefes alıp, verme, esneme, gevşeme hareketlerinin esas alındığı bu sporu sizde evlerinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Pilates formunuzu yeniden geri kazanmanızı sağladığı gibi aynı zamanda bedensel olarak rahatlama da sağlamaktadır. Ayrıca sinir, stres gibi durumlarda zihni de rahatlattığı bilinmektedir. Sizde her gün düzenli olarak pilates sporu yaparak formunuzu geri kazanabilir ve fazlalıklarınızdan kısa süre içerisinden kurtulabilirsiniz.

Bir spor salonuna kayıt olabileceğiniz gibi egzersizleri evde kendiniz de yapabilirsiniz. Esneme, gevşeme, gerilme hareketlerini yaparak hem zihinsel hem de bedensel bir doyuma ve rahata kavuşabilirsiniz.

   Pilates sporu yaparak formda kalma konusunda başarılı olabilmek için düzenli ve sürekli yapmak gerekir. Dizler, kalça kasları, karın kasları, kolları bu spor yöntemi ve tekniği ile genişletip, gerdirip, gevşeterek rahatlama sağlayabilir ve formda kalabilirsiniz. Bu sporu yaparken gevşemek ve kötü düşüncelerden uzak durup sadece o ana yoğunlaşmak önemlidir. Bu şekilde daha iyi ve başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ