Pireden Kurtulmak İçin Doğal Yollar

Pireden Kurtulmak İçin Doğal Yollar

Özellikle evinde hayvan besleyenlerin sık sık yaşadığı bir problem olan pire sorununa doğal çözümleri içeriğimizden bulabilirsiniz.

Pireler bir kere evinize girerse can sıkıcı bir hal yaratabilmekteditler. Pireler vücutta kaşıntı, alerji yapabilen minik hayvanlardır. Evde kedi, köpek, kuş besliyorsanız pirelerin olması da yüksek bir ihtimaldir. Evcil hayvanlara genellikle dışarıdan bulaşan pireler önlem alınmaz ise kısa zamanda çoğaltmaktadırlar. Çoğalan pireler evinizde yuva yapar ise durum kötüye gider. Bu nedenle eğer evinizde veya evcil hayvanınızda pire fark ettiyseniz aşağıda yer alan pireden doğal yollarla kurtulma önerilerine göz atabilirsiniz.

Pireden Kurtulmak İçin Doğal Yollar

  • Pire yumurtalarını yok etmek için en etkili yöntem limondur. 2 adet limonu ince ince doğrayın. Daha sonra bu limonları bir bardak su içerisine koyup ocakta iyice kaynatın. İyice kaynadıktan sonra 1 gece bekletin. Sonraki gün karışımı bir sprey şişesine sıkıp pirelerin olduğu bölgelere sıkın. Evde evcil hayvanınız var ise onun üstüne bu karışımdan sıkabilirsiniz.
  • Pirelerin en sevmediği şey biberiyedir. Biberiyenin keskin kokusu pireleri evinizden göndermeye yetecektir. Bin tencere içerisinde biberiyeleri kaynatın. Daha sonra süzüp kalan suyu bir sprey şişesine koyun. Soğuduktan sonra evinizin her yerine ve evcil hayvanınızın üstüne aşırıya kaçmadan sıkabilirsiniz.
  • Mobilya, kapı, halı ve parkelerin belli bölgelerine karbonat dökün. Karbonat pireleri kurutup öldürmektedir. En az 12 en fazla 24 saat geçtikten sonra evinizi süpürüp temizlemeyi unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ