PIRIL PIRIL GÜLÜMSEYİN

PIRIL PIRIL GÜLÜMSEYİN

Evde Diş Beyazlatma Yöntemi sayelerinde artık insanlara pırıl pırıl bakabileceksiniz. Rahatça gülümseyebilmenizi sağlayacak bu yöntemlerin uygulamaları oldukça basit. Öncelikle en çok bilinen yöntemlerden biri olan çilek püresinden bahsedelim. Haftada bir kez çileğimizi püre haline getirelim ve diş fırçası ile ile düşlerimize sürelim. Bu yöntem daha çok beyazlatırken parlatmaya yarayacağından her zamankinden daha fazla parlak dişler ile rahatça gülümseyebilirsiniz. Yine bir başka yöntem de 1 çay kaşığı karbonat ve bir tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın ve limon sıkın bu karışıma Oluşan sıvı ile dişlerinizi fırçalamaya başlayın. Bu yöntem hafta bir kez uygulanmalıdır. Bu yöntem hem diş beyazlatmayı hem de ağızda oluşmuş olan bakterilerden kurtulmanızı sağlayabilecek bir yöntemdir.

 

Başka ve oldukça kullanılan yöntemlerden bir diğeri ise adaçayıdır. Adaçayı yönteminde ağız içinizin ve dişlerinizin temiz olması gerekmektedir, bu yüzden dişlerinizi öncelikle güzelce fırlayıp iyice çalkalamalısınız. Bir çay kaşığı karbonat bir çay kaşığı tarçın ve adaçayını karıştırıp bunu dişlerinize sürüp tekrar fırçalayın. Bu yöntem her gece uyumanda önce yapılması gereken bir yöntemdir. Hemen etkisini gösterecek olan bu yöntem yaklaşık olarak bir hafta içinde etkisini gösterecek. Evde Diş Beyazlatma Yöntemi olarak ön plana çıkan bir diğer yöntem ise yine ağız içinizin temiz olması ile gerçekleştirebileceğiniz gliserin yöntemidir. Dişlerinizi temizleyip fırçaladıktan sonra gliserini fırçanıza 2 damla kadar damlatıp dişlerinize sürmelisiniz. Bu yöntem sararmaya sebep olan ağız içi bakterilerini öldürecek çürümelere de engel olacaktır.

 

Ve yine karbonhidrat kadar etkili olamasa da diş iltihaplarına oldukça iyi gelebilecek tuz yöntemini de deneyebilirsiniz. 1 çay kaşığı tuz ile 1 çay kaşığı sirkeyi karıştırdıktan sonra dişlerinizi fırçalayabilir ve etkili bir beyazlık sağlayabilirsiniz. Yine lifli sebzelerin mucizesini de kullanabilirsiniz diş beyazlatmak adına. Tamamen doğal yöntemler ile yapacak olduğunuz bu beyazlata yöntemleri arasında salatalık, brokoli ve ya havuç ile dişlerinizi temizleyebilir bakteri ve sararmaya sebep olan birçok engeli kolaylık ile aşabilirsiniz. Evde Diş Beyazlatma Yöntemi sayesinde herhangi bir doktora başvurmadan tıpkı atalarımızın yaptığı gibi doğal yöntemler ile çözümler üretebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ