Canım Anne

Pirinç Örgü Kadın Elbise Modeli ve Yapılışı

Pirinç Örgü Kadın Elbise Modeli ve Yapılışı

Pirinç Örgü Kadın Elbise Modeli ve Yapılışı

Merhaba arkadaşlar NAKO nun yine yepyeni modeli ile karşınızdayız. Bu sefer Haroşo Örgü değil pirinç örgü şekli ile yapacağımız boydan elbise veya etek diye tabi ettiğimiz resimdeki modeli anlatmaya çalışacağız. Pirinç örgü teknikleri hakkında bilgi almak isterseniz https://www.canimanne.com/pirinc-orgu-nedir-ve-teknikleri linki tıklayarak bilgi alabilirsiniz. Bunu dışında bu model de düz örgü de kullanılmaktadır düz örgü konusunda bilgi almak isterseniz https://www.canimanne.com/duz-orgu-nedir-ve-teknikleri adresinde gerekli bilgileri bulabilirsiniz konu ile alakalı istek öneri ve görüşleriniz için yorum yaparak bizlere iletebilirsiniz.Youtube kanalımıza abone olmadıysanız abone olmanızı öneririm ara ara vermiş olduğumuz modellerin yapılışlarını anlatımlı video şeklinde yayınlıyoruz. Şimdiden kolay gelsin.

 

Model Adı / No

Kullanılan İplikler

Kullanılan Renkler

Zorluk Derecesi

Tığ No

Şiş No

Tığ Şiş No

Beden

Yaş Grubu

Örgü Şekli

Ek Malzemeler

Mevsim

Kategori

Alt Kategori

:

:

:

:

:

:

:

:

:

:

:

:

:

:

Elbise

Bonbon Lüks

98212 (7 Yumak)

Orta

3.0, 4.0

38

Yetişkin

Düz Örgü, Pirinç

Kış, Sonbahar

Kadın

Etek, Elbise

Modelin Yapılışı

ÖN – ARKA :
97 ilmek başlanır, 4 sıra düz, 1 sıra ters, 4 sıra düz örülür, ters örgü kısmından katlanıp dikilir ve diagramdaki model düz ve pirinç örülerek uygulanmaya başlanır. Beden boyu 57 cm de kol evi için yanlardan 4+3+2+1 ilmek kesilir.
Ön yaka için 14 cm daha örülüp ilmekler ortalanarak her 2 yandan 4’er ilmek kesilip omuzlarda 18 ilmek kalana dek 2’şer ilmek kesilir.
Omuzlarda kalan ilmekler bir defada kesilerek kapatılır.

YAKA :
3 no.lu şişle 140 ilmek başlanıp 5 cm 2+2 lastik örülür. Daha sonra 4 no.lu şişe geçilip 15 cm 2+2 lastik örgüye devam edilir. Toplam 20 cm de ilmekler yaka kenarına dikilir.
Kol kenarlarından şişe 58 ilmek toplanır, 2 cm 2+2 lastik örülüp bitirilir.

Pirinç Örgü Kadın Elbise Modeli ve Yapılışı

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın