Canım Anne

Pişik Önlemleri

Pişik Önlemleri

PİŞİK ÖNLEMLERİ

Bebekleriniz çeşitli sebeplerden dolay pişik olabilir. Bu durumlarda bebeğinizin pişik durumdan kurtarmak için birtakım uygulamaları gerçekleştirmelisiniz. Pişik önlemleri mercek altına aldığımızda hususlar öne çıkmaktadır.

BEZ DEĞİŞİMİ

Bebekler günde 10-12 defa altını kirletebilir. Bu nedenle bebeğinizin altını sık sık değiştirerek pişik oluşum için en önemli önlemi almış olacaksınız.

pisik-sorunu

ALTI KURU MU?

Bebeğinizin altını değiştirirken dikkatli olmalı kuruluğunu kontrol etmelisiniz. Bu nedenle alt değişim sırasında bir müddet bekledikten sonra bezi bağlamalısınız.

UYGUN MALZEMELER

Bebeğinizin altını değiştirirken yumuşak ve kokusuz bir sabun tercih edilebilir. Bu işlem sırasında parfüm ve deodorant gibi ürünlerin bebeğinizin cildine zarar verebileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

pisik-problemi

BEBEK MENDİLİNE DİKKAT

Pişik önlemleri huşularında dikkat edilmesi gereken bir konu da bebek mendilleridir. Bu ürünlerin alkolsüz ve kimyasal içermeyen ürünler olmasına dikkat ederek pişik oluşmasına tedbir alabilirsiniz.

BEBEK BEZİ TEMİZLİĞİ

Bez bebek tercihi yapıyorsanız bu bezlerin temizliği için yumuşatıcı kullanmamalısınız.

BESLENME

Bebeğinizin pişik olmasını etkileyecek besinleri bebeğinize tükettirmemelisiniz.

pisik-onleyici

ÖNLEYİCİ KREMLER

Pişik önleyici kremler kullanarak bebeğinizin pişiğe yakalanmasını engelleyebilirsiniz.

pisik-olan-bebek

PİŞİK OLUŞMUŞSA YAPILACAKLAR

Eğer bebeğinizde pişik oluşmuşsa bu noktadan sonra birtakım önlemler alarak bu durumdan kurtulabilirsiniz. Çinko asit içeren kremler kullanarak pişiği yatıştırıcı tedbir alabilirsiniz. Topikal steroid krem ve ya da merhem tercih ederek pişik sorununa rahatlatıcı çözümler üretebilirsiniz.

pisik-onlemleri

Pişik sorunu için başlangıç seviye için krem ve merhem gibi çözümlerle sonuç alabilirsiniz ancak ilerlemiş vaziyette olan pişik durumlarında profesyonel destek alarak uzman doktorlara muayene edilmesi gerekmektedir. pişik önlemleri huşularına dikkat ederek pişiğin başlamasını büyük oranda engelleyebilirsiniz. Pişik durumu oluşmuşsa başlangıç seviyesi için çözümler üreterek bu durumdan kurtulabilirsiniz. Ancak durum ileri seviyedeyse mutlaka uzman desteği alınarak doğru tedavi uygulanmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi