Canım Anne

Süt Kutusunda 4 Malzemeyle Piyano Pasta Yapılışı

Süt Kutusunda 4 Malzemeyle Piyano Pasta Yapılışı

İşte süt kutusunda yapılan pasta tarifi… Bu tarife çok şaşıracaksınız. Süt kutusundan piyano pasta yapılışı ilginç tatlı tarifleri arasında yerini aldı. Herhangi bir kalıba gerek duymadan yapacağınız bu piyano pasta yapılışı ile bir yandan damaklara, diğer yandan gözlere hitap edebilirsiniz. Görünüşü ve sunumuyla da dikkat çeken piyano pasta tarifi değişik tatlı tarifleri arasında sitemize de ekleniyor. Siz de sevdikleriniz için bir sürpriz yapabilir, bu tarifi deneyebilirsiniz. Misafirleriniz için de yapabileceğiniz piyano pasta nefis lezzetiyle çok beğeniliyor. Üstelik bu pasta için sadece 4 malzeme kullanılıyor. İşte piyano pasta nasıl yapılır sorunuzun cevabı…

Piyano Pasta Tarifi Malzemeler

Piyano pasta yapılışı ve tarifi için sadece 4 malzemeye ihtiyacınız var. İşte o malzemeler…

  • Kakaolu pötibör bisküvi
  • Kedi dili bisküvi
  • Beyaz puding (muzlu veya vanilyalı)
  • 3 bardak süt
  • 1 litrelik süt kutusu

Piyano Pasta Tarifi ve Yapılışı

Bu harika pastanın yapılışı için 1 litrelik bir süt kutusuna ihtiyacımız var. Piyano pasta yapılışı için öncelikle süt kutumuzun geniş yüzlerinden birini olduğu gibi kesiyoruz ve bir kap haline getiriyoruz. Kapağının olduğu bölümü de bir parçasıyla kapatarak düzlüyoruz ki, pastamızı daha kolay çıkartalım. Süt kutusunun nasıl kesileceğini aşağıdaki süt kutusundan piyano pasta tarifi video içerikte bulabilirsiniz.

Süt kutusunun içine dikine olacak şekilde bir sıra pötibör bisküvi, bir sıra kedi dili bisküvi diziyoruz ve bu şekilde kutuyu dolduruyoruz.

Bir yandan pudingimizi 3 su bardağı süt ile karıştırarak pişiriyoruz. Süt kutusundaki bisküvilerin üzerine eşit şekilde pudingi gezdirerek döküyoruz. Spatulayla düzlüyoruz. Kenarlarına fincan koyuyoruz ki sıcak puding süt kutusunun şeklini bozmasın. Ilık olduktan sonra 4 – 5 saat buzdolabına koyuyoruz.

Buzdolabından çıkarttıktan sonra süt kutusunu keserek çıkartıyoruz. Baton şeklindeki pastamızın üzerini şeritler halinde kakao ve Hindistan cevizi ile süslüyoruz.

İncirli Prenses Tatlısı Tarifi başlıklı tarifimizi de mutlaka denemelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ