Plastik Borulardan Gazetelik Yapımı

Plastik Borulardan Gazetelik Yapımı

Plastik doğada çözünemeyen bir madde olduğu için geri dönüşüm projelerinin vazgeçilmezi oluyor. Plastik malzemeler kullanılarak ev dekorasyonu için birçok şık obje yapılabiliyor. Aynadan, kalemliğe, çerçeveden, bibloya kadar birçok objenin yapımı için plastik atıkları kullanmak mümkün. Plastik borulardan gazetelik yapma fikride oldukça kolay ve şık duran bir şey olduğundan dolayı tercih ediliyor. Plastik borulardan gazetelik yapımı için çok az malzeme kullanılıyor ve kısa sürede gazetelik hazırlanabiliyor. Ev dekorasyonu için oldukça şık duran bu gazetelik fikri atık boruları değerlendirmek için de oldukça başarılı oluyor.

Plastik Borulardan Gazetelik Yapımı İçin Malzemeler

Plastik boruları değerlendirmek ve ev dekorasyonu için şık bir gazetelik yapmak için çok fazla malzemeye ihtiyaç yoktur.

Malzemeler

8 parça plastik boru dirseği

2 parça 44 cm plastik boru

4 parça 34 cm plastik boru

2 parça 24 cm plastik boru

Mobilya zımbası

44 en 150 boy olacak şekilde kumaş

Plastik Borulardan Gazetelik Yapımı

Öncelikle kumaşı doğru ölçülerde hazırlıyoruz. Ve ardından kumaşın iki ucunu tam ortaya gelecek şekilde katlıyoruz ve ortada birleşen parçayı birbirine sabitliyoruz. Ardından 44 cm lik boruları kumaşın iki ucuna yerleştiriyoruz. Ve kumaşın ortada kalan kısmını borulara denk gelmeyecek biçimde yapıştırıyoruz. Ardından kumaşın tamamen yapışarak kuruduğundan emin olduktan sonra boruların 34 cm olanlarını aşağıya inen ayaklar olacak şekilde dirsekleri kullanarak kumaş içine geçirdiğimiz 44 cm lik borulara sabitliyoruz. Ve son olarak 2 adet 24 cm lik plastik boruyu aşağıya inen ayakları sabitlemek için iki ayağın ortasına geçiriyoruz. Ardından gazetelik hazır hale geliyor.

Not: Dilerseniz boruları boyayabilirsiniz. Metalik sprey boyalar kullanarak ve ya yağlı boya kullanarak istediğiniz rengi elde edebilirsiniz. Boyama işlemini kumaşı kullanmadan önce yapmalısınız. Plastik boruları metre işi satılan taşlarla da süslemeniz mümkün. İster taş ister desen baskılar isterseniz de sade kullanabileceğiniz şık bir gazetelik oluyor.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ