Plastik Kaşıklardan Dekoratif Ayna Yapımı

Plastik Kaşıklardan Dekoratif Ayna Yapımı

plastik kaşıklardan dekoratif ayna yapımı4

 

Hızla tüketime alıştığımız bu günlerde en azından bazılarımızın üretime geçmesini düşünenlerdenim. Umarım sizler de benim gibi düşünüyorsunuzdur ve bunun için faaliyetlere geçmişsinizdir. Kendin yap projeleri bu konuda imdadımıza yetişen bir hobi türü. Çünkü kullanmayıp kenara attığımız ne varsa, alıp kullanıp eskittiğimiz ama çok sevdiğimiz için atamadığımız ne varsa kendin yap projeleri sayesinde hepsini yeniden değerlendirme imkanımız oluyor. Hem de o kadar kolay projeler ki bunlar kendini el becerisi konusunda yeterli görmeyenlerin bile rahatlıkla altından kalkabileceği projelerden bahsediyorum.

plastik kaşıklardan dekoratif ayna yapımı5

Bu projeler sayesinde geri dönüşüm için oldukça yararlı işler yapacağınızı sizler de zaman içerisinde anlayacaksınız. Çünkü tüketim çılgınlığının bir şekilde önüne geçmiş olunacak ve bunu ilk önce kendimiz başlatmalıyız ki başka birinden de bekleyebilelim. Dediğim gibi birçok ürün alıyoruz ve kullanmayı dahi unutuyoruz. Ben de piknik için aldığım plastik kaşıklarımın öylece kenarda durduğunu gördüm ve hemen aklımı çalıştırmaya başladım. Aynı zamanda evde yuvarlak bir aynam vardı ve nereye koyacağımı bilmediğim için bir kenarda bekliyordu. Hemen bir fikir canlandı kafamda bu yüzden hemen sizlerle paylaşmak istedim. Umarım sizler de beğenir evlerinizde uygularsınız.

 plastik kaşıklardan dekoratif ayna yapımı1

Plastik kaşıklardan dekoratif ayna yapımı ile ilgili bilgi vermek istiyorum size. Öncelikle ihtiyacınız olan ürünlerden bahsetmek istiyorum. 100 adeti aşkın plastik kaşık, iyi bir yapıştırıcı, sprey boya ya da guaj boya, ayna. Öncelikle kaşıklarımızı saplarından ayırıyoruz ve tek tek aynamızın etrafına dikkatlice yapıştırıyoruz. Bu şekilde bütün kaşıkları daire şeklinde birbirinin ardına yapıştırma işlemine devam ediyoruz. Ardından kaşıklarımızı kurumaya bırakıyoruz ve istediğimiz renge sprey boya, guaj boya hatta belki oje ile istediğimiz renge boyuyoruz. Boyamız kuruduktan sonra aynamız kullanıma hazır hale geliyor. Şimdiden ellerinize sağlık!

plastik kaşıklardan dekoratif ayna yapımı3

Sizler de birbirinden ilginç kendin yap projesi ile tanışmak isterseniz sitemizde yer alan kendin yap bölümüne bir göz atabilirsiniz.

plastik kaşıklardan dekoratif ayna yapımı2

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ