Plastik veya Köpük Tabak ile Kapı Süsü Yapımı

Plastik veya Köpük Tabak ile Kapı Süsü Yapımı

Kapı süsleri ev dekorasyonu için tercih edilen ve oldukça aranan bir süsleme şeklidir. Bu süslemeler dış kapıda olduğu kadar bebek odası, mutfak,  banyo gibi odalar içinde yapabilmektedir. Kapı süsleri için ayrıca bir para ödemeksizin düşük maliyetli gösterişli süslerde yapabilmemiz mümkündür.

Bu süslemeleri yaparken çocuklarımızla birlikte yaparsak hem onların beyin ve kas gelişimlerine katkı  sağlamış oluruz hem de onlarla sosyal etkinlik yapma fırsatı elde ederiz. Keyifli ve eğlenceli vakit geçirmiş oluruz.

Şimdi sizlere çok pratik ve bir o kadar yapımı eğlenceli kapı süsü tarifi vereceğim. Kullanacağımız malzemelerimiz; plastik ya da köpük tabaklar, tüylü tel, yapıştırıcı, tel zımba.

Öncelikle tabağı ortadan ikiye kesiyoruz. Kestiğimiz taraflara üçgen şekillerinde keserek zikzak şekli veriyoruz. Dilerseniz tabağı boyayarak farklı renklerde de yapabilirsiniz. Bizler tabağın orijinal rengini kullanacağız. Kesilen parçaları üst üste koyarak kenarlarından yaptırıyoruz. Tüylü telimizi 15 cm civarında keserek ucunu yapıştırdığımız tabakların iç kısmına yapıştırıyoruz.

Telin diğer kısmını katlayıp kıvırıyoruz ve ucunu tabakların iç kısmına yapıştırıyoruz. Böylelikle kapıya asacağımız sap elde ettik. Dilerseniz tabakları boyayabilirsiniz demiştim dilerseniz de renkli keçeli kalemlerle süslemeler de yapabilirsiniz. Kapıya asacağımız hale gelen tabakların içine istediğiniz küçük çiçek demetleri koyarak daha güzel hale getirebilirsiniz.

Ayrıca renkli tabaklardan küçük boylarda yapraklar keserek kendimiz de çiçek demeti yapabiliriz. Kestiğimiz yaprakları iç içe koyup gül yapabiliriz. Kesilen parçaları tüylü tellere zımbalayarak telleri kıvırıp da farklı bir çiçek de yapmamız mümkündür.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ