Canım Anne

Portakal dilimi örgü modeli yapılışı

Portakal dilimi örgü modeli yapılışı

Portakal dilimi örgü modeli yapılışı bebek örgülerinde ve bir çok örgü tekniğinde uygulaya bileceğiniz bir modeldir. Yapılışı video anlatımlı olarak sizlere oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Portakal dilimi diğer adı olan mandalina dilimi modelini bebek hırka ve yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Patik modelinde aynı örneği kullanıp takım olmasını sağlayarak şık görselliği güzel örgü takım modeli yapabilirsiniz.

Özellikle şiş örgü modellerini tercih edenler için portakal dilimi örgü modeli güzel bir çalışma olacağını düşünüyoruz. Yeni örgü tekniklerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Portakal dilimi örgü modeli yapılışı

Mandalina dilimi yapımı

Yapacağınız modele göre ilmek sayısını kullana bilirsiniz.

Modelin taban kısmında haroşa tekniği kullanıp arka sırada örnek kurulmaktadır. Model 6 kısımdan oluşmaktadır. Başta ve son ilmek düz olarak örelim, bir ters ilmek örelim ve şişimize dolayıp 6 ilmek ters örelim tekrar şişe dolayıp 1 düz örüp, tekrar dolayıp 6 ilmek ters örüp son kısmı tekrarlayıp ikinci sıraya geçelim. Arttırma işlemi yapılarak modeli aynı işlem ile devam edilmektedir. Detaylı anlatım için modeli yapabilirsiniz. Kolay gelsin..

Örgü modelleri, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Farklı örgü modeli arıyorsanız tığ işi yonca modeli yapılışı için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Portakal dilimi örgü modeli yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Orgu hanesi youtube kanalına bu güzel örgü modeli için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ