Portakal Kabuğunun Faydaları

Portakal Kabuğunun Faydaları

Kış aylarının bol miktarda tüketilen meyvelerinden biri olan portakalın kabuğunun faydalarını aşağıdan detaylı olarak bulabilirsiniz.

Portakal içerisinde yüksek miktarda C vitamini bulunan bir meyvedir. Portakalın içi kadar dışındaki sert kabuğu da oldukça faydalıdır. Çoğumuz portakalı soyup kabuğunu çöpe atarız. Ama portakal kabuğunun hem sağlık açısından faydaları vardır hem de farklı kullanım alanları vardır. Meyvelerin kabuğunda da vitamin ve mineraller yer almaktadır. Bu nedenle yediğiniz her meyvenin ve kabuklu sebzelerin kabuklarını atmayıp mutlaka tüketin. Aşağıdan portakal kabuğunun sağlık açısından faydalarını öğrenebilirsiniz.

Portakal Kabuğunun Faydaları

  • Ciltte yer alan ve can sıkan kahverengi lekelerin rengini açmak için cildinize portakal kabuğunu sürebilirsiniz. Portakal kabuğunu direk olarak cildinize masaj yaparak sürebilirsiniz. Ayrıca portakal cildi parlak, canlı gösterecektir.
  • Portakal kabuğunu dişlerinize sürüp fırçalar gibi yaparsanız dişleriniz beyazlaşır. Ayrıca dişlerinizde yer alan kirlerde kolayca temizlenecektir.
  • Ayrıca portakal kabuğu ciltte yer alan kırışıklıklara iyi gelmektedir. Cildinizin yaşlanmasını durdurmak için portakal kabuğu maskesini kullanabilirsiniz.
  • Portakal kabuğu tüketmek kötü kolesterolü düşürmektedir. Buda sağlığınızın daha düzelmesini sağlayacaktır.
  • Portakalın ve kabuğunun lifli yapıda olması tokluk hissini arttırmaktadır. Lifli gıdalar kilo vermek için bolca tüketilmelidir.
  • Portakal kabuğu bağırsak hareketlerini düzenlemektedir. Kabızlığı önler ve bağırsak düzeninizi sağlar.
  • Portakal ve kabuğu kış hastalıklarını engeller. Grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi hastalıkların tedavisi için bolca tüketebilirsiniz.

Sitemizde yer alan diğer diyet konularını da inceleyip bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin de deneyip sonuç aldığınız doğal ve şifalı yöntemler var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=lF6bt1CaRbg

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ