Portakallı Bebek Muhallebisi

Portakallı Bebek Muhallebisi

Bebeklerin zeka ve beden gelişimi için dengeli ve sağlıklı beslenmek oldukça önemlidir. Bunun için 6 aydan sonra vereceğiniz ek gıdaları iyi seçmeli ve hazır gıdalardan kaçınmalısınız.

Özellikle de ebeveynlerin yaptıkları yanlışların başında hazır gıdaları, çikolata gibi sakıncalı gıdaları çocuklara alıştırmak oluyor. Çocuğunuzun ileri ki yaşamını düşünerek onun için en iyisi istemeli ve beslenmesini olabildiğince doğal besinler ile yapmasını sağlamalısınız. Çok fazla şekerli veya çok fazla tuzlu besinlerden uzak tutmanızda fayda var. Bunun için 6 ay sonrası bebekler için evde hazırlayabileceğiniz doğal muhallebiler, çorbalar, meyve püreleri ve ev yapımı yoğurt tüketmesini sağlamalısınız.

Şimdi sizlere ev yapımı, doğal ve sağlıklı bir bebek muhallebisi tarifi vereceğiz.

Portakallı bebek muhallebisi için malzemeler:

. Yarım portakalın suyu ve az biraz su(toplamda 50mm sıvı)

. 1 tatlı kaşığı pirinç unu

. çay kaşığının ucu ile pekmez

Portakallı bebek muhallebisinin yapımı: Yarım portakalı suyunu sıkınız ve az biraz da su ekleyiniz. Toplam sıvı 50 mm civarı olmalıdır. 1 tatlı kaşığı pirinç ununu ekleyerek cezvede 5-6 dakika pişiriniz. Pişirme işlemi bittikte sonra ılımasını bekleyiniz ve çay kaşığının ucu ile pekmez ilave ederek yediriniz. Oldukça faydalı ve sağlıklı olan bu muhallebiyi 6-7 aydan sonra bebeklerinize her akşam verebilirsiniz. Portakal suyu bazı çocuklarda gaz sancısına sebep olabilir. Bunun içinde öncelikle tadımlık olarak verin ve gözlemleyin. Eğer bir sakıncası olmaz ise devam edin, eğer gaz sancısı yapar ise bu muhallebiyi elma suyu, armut suyu, havuç suyu ile de yapabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ