Canım Anne

Ramazan Bayramı Akşam Yemeği Menüsü -2

Ramazan Bayramı Akşam Yemeği Menüsü -2

Ramazan bayramını sofranızı şenlendirmek için misafirlerinize ve ailenize yapabileceğiniz akşam yemeği önerisini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Ramazan bayramı sofrası özeldir ve ziyafet sofrasıdır. Bayramda uzaktaki sevdiklerimiz, akrabalarımız, dostlarımız bizi ziyarete gelir. Özellikle büyüklerin olduğu evlere misafir daha fazla gelir. Bu yüzden yemeklerde çeşit çeşit yapılır. Bayram sofraları ziyafet sofraları olduğu için herkesin seveceği güzel yemekler yapılır. Genellikle çeşit çeşit yemekler yapılır ki sofralar daha zengin görünsün.

Ramazan Bayramı Akşam Yemeği Menüsü -2

– Yayla çorbası

– Kuru dolma

– Kıymalı Alinazik

– Çoban salatası 

– Şekerpare

Ramazan bayramı sıcak havalara denk geldiği için çorba seçimini serinletici olan yayla çorbasından yana yapabilirsiniz. Yayla çorbasını yaptıktan sonra ister sıcak ister soğuk tüketebilirsiniz. Ana yemekler ağır olacağı için yayla çorbası gibi hafif çorbaları tercih etmek gerekir.

Ara sıcak yemeği ise çoğu kişinin sevdiği kuru dolma yemeği çok güzel bir seçim olacaktır. Hem acılı hemfe acısız yaparak misafirlerin ağız tadına uygun pişirebilirsiniz.

Ana yemek olarak yöresel bir lezzet olan Alinazik yemeğini tercih edebilirsiniz. Alinazik yemeği hem kıyma hem de parça et ile yapılabilmektedir. Kıyma et ile yapmanız görsel açıdan daha güzel ve göze hitap eden bir seçim olacaktır.

Yöresel ve ziyafet yemeklerinin yanına oldukça yakışan çoban salatası renkli görüntüsüyle sofrayı renklendirecektir. Ayrıca kolay yapımı da sizi yormayacaktır.

Tatlı seçimi olarak tam bir bayram tatlısı olan şekerpareyi yapabilirsiniz. Şekerpare ağızda dağılması ve şerbetli bir tatlı olması nedeniyle bayram sofralarına en fazla yakışan tatlılar arasında yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ