Ramazanda Baş Ağrısı Çekenlere Doğal Çözümler

Ramazanda Baş Ağrısı Çekenlere Doğal Çözümler

Ramazan ayında gün boyu aç kalmak iftara doğru baş ağrısına neden olmaktadır. İlaç kullanmak yerine doğal ve basit yöntemler ile baş ağrısından kurtulabilirsiniz. 

Ramazan ayında çoğu kişi sıkça baş ağrısı çekebilmektedir. Bunun nedeni susuzluk, açlık ve sigara içmeme gibi durumlar olabilir. Özellikle sigara kullanan kişiler oruçluyken daha fazla baş ağrısı çekebilir. Ayrıca iftardan sonrada baş ağrısı yaşanabilir. Başınız ağrıdığında hemen ağrı kesici ilaç kullanmak yerine doğal yöntemler ile ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Ramazanda Baş Ağrısı Çekenlere Doğal Çözümler

  • Başınız ağrıyorsa düz bir yere uzanın ve dinlenin. Daha sonra bir buz küpü yada torbası yardımı ile başınıza masaj yapın. Buzun etkisi ve masaj ile birlikte baş ağrınız kısa sürede geçecektir. Ayrıca bu yöntemi oruçluyken rahatça uygulayabilirsiniz. Çünkü orucunuzun bozulması gibi bir durum söz konusu değildir.
  • Oruçluyken deneyebileceğiniz diğer bir yöntem de şakaklarınıza patates dilimleri koymaktır. Aynı şekilde düz bir yere uzanın ve şakaklarınızı iki dilim patates yerleştirin. Bu yöntem alternatif tıpta sıkça kullanılan ve etkili olan bir baş ağrısı yok etme yöntemidir.
  • İftardan sonra oluşan baş ağrılarında ise bitki çayları tüketebilirsiniz. Melisa, papatya ve nane çayları baş ağrısının azalmasını sağlamaktadır. Ayrıca bu çaylar daha iyi uyumanıza da katkı sağlayacaktır.
  • Son olarak eğer tiksinmiyor iseniz sarımsak suyu ve bir kaşık balı karıştırıp tüketebilirsiniz. Fakat ramazanda sarımsak tüketmek midenizi ve sizi yoracağı için bu yöntemi oruçlu olmadığını zamanlarda tüketmeniz daha mantıklı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ